Paralel evrenlere açılan enteresan kapılar görüyorum…

Evet şekerlerim, bir kere daha sizlerin hizmetinde olmak ve aynalara bakmak arasında gidip gelirken, ruh halimden bahsediyorum, bu yazının veriliş tarihini neredeyse kaçırıyordum. İş yoğunluğu da var malumunuz para yapıyorum.

Hazırlayan: bebe casa larue

Neyse efendim, geçenlerde bir okurumdan mektup aldım; paralel evrenlere inanıp inanmadığımı soruyordu… Piyasa astrologları, aldıkları vasat eğitimden dolayı, güneş tutulmasını genelde yeni bir başlangıç ve fırsat olarak değerlendirir ama benim gibiler bu önemli olayı paralel evrene açılan kapı ve enerji akışı olarak nitelendiririz. Buradan şööööyle başlayalım, oku-öğren-öğret şekerim…

Koç Burcu

Hayat!.. Hayat senden ne istiyor? Sen ondan ne istiyorsun? Hayat seni gerçekten anlıyor mu? Sen anlıyor musun? Peki, nedir hayat sensiz? Bu ve benzeri soruları cevaplamakta zorlanacaksın. Ama sonuçta hayattan güzel hediye mi var? Hayat, son zamanlarda senin pek de istediğin gibi gitmiyor, değil mi şekerim? O zaman ne yapıyorsun? Beklentilerini azcık değiştiriyorsun. Yaniiiiii çok uçmuşun, hafif süzülüyorsun. Hadi öptüm.

Boğa Burcu

Olayların kendisini etkilemesine izin vermeyen insanlar, bu umursamazlıkları sonucunda çevrelerindeki Boğaların etkilenmesine, dolayısıyla sıkıntı çekmesine vesile olurlar. Sen, onların umursamazlıklarını umursuyorsun aslında. İçten kaşıntı veriyor!.. Peki, desem ki sen de “umursama”, acaba başkasının rahatsızlığına vesile olur muyum? Mesela şu an sen, hiç de o kadar önemli olmayan bir konuda endişeleniyorsun. Bu ay hele bir geçsin, sen de anlayacak ve önünü görmeye başlayacaksın.

İkizler Burcu

İnsanın hayal gücü ona bir nimet ya da lanettir! O mükemmel müziği, sanatı, resmi, yazıyı, heykeli, mimariyi yaratan İkizlerin özünde de gerçekte karanlık, bir o kadar da can sıkıcı takıntılar saklıdır. Yani diyorum ki, sen ya hayal gücünün verdiği tamamıyla kurguya dayalı hastalıklarla uğraşıyor, yanlış korkulara ve kuşkulara kapılıyorsan? Ve bunun sonucunda saçma sapan tehditlere başvuruyor, ilişkilerini zedeliyor ve çevreni rahatsız ediyorsan? Sadece gönül gözüyle bakmaya başladığın an bütün hayallerini gerçekleştireceksin. Bunu buraya yazmış olayım. Sen sonra beni gene dinleme.

Yengeç Burcu

Hayat sürprizlerle doludur, derler… Aksi olsaydı herhalde işsiz kalacağımdan panik olurdum. Eğer gelecek, geçmişin bir şekilde yansıması olsaydı biz astrologlara gerek kalmazdı, değil mi bebişkom? Ama senin için durum biraz farklı. Güvenli evinde, içine çekildiğin kozada, riske girmeksizin geçmişin yansımalarıyla yaşamayı tercih ediyorsun. Bu da seni tahmin edilebilir, kısacası oldukça “sıkıcı” kılıyor. Ammaaaaa, bu hafta bir değişiklik yapıp hiç bilmediğin limanlara yelken açabilirsin. Korkma derim!

Aslan Burcu

Bütün bu işleri kimler kontrol ediyor? Peki, onların telefon numaraları sende var mı? Neden konuşup kararlarının kabul edilemez olduğunu, bir daha düşünmeleri gerektiğini söylemiyorsun? Karar verme sürecinde her birimiz az buçuk kimin ne kadar rol oynadığını kestirebiliriz ama sonuçta onların da üstünde birileri bulunur. Ama bir de kestiremediğimiz, görünmez karar vericiler vardır. Gizli güçler… Ve sen bu ay onları fark edecek, asıl karar verenleri öğreneceksin, öyle hissediyorum.

Başak Burcu

Neden insanlar “benden kaçabilirsin ama saklanamazsın” derler? Bu cümle ne anlama gelir? Birileri seni devamlı kovalayıp arkandan bu sloganı mı atmaktadır? O zaman yapman gereken ondan kaçmak yerine aynen yanında koşmak ve avazın çıktığı kadar bağırmaktır, “benden kaçabilirsin ama saklanamazsın”. Neyse meraklanma, bu yakın zamanda ne kaçmanı ne de saklanmanı gerektirecek bir durum söz konusu değil. Ama senden kaçıp saklanmaya çalışan birileri var. Arkandan laf mı çeviriyorlar? Bir alacağın mı var? Onları bulmalı ve yüzleşmeli, yakalarına yapışmalısın şekerim.

Terazi Burcu

İlk köpeğim Badi ne şirindi… Ufakken oynamaya çıktığımızda heyecanlanır, kapıya doğru koşar, sonra dışarıda hoplar, zıplar, çamurlara bulanır ama eve dönüş yolunda, sırf banyoya girmemek için ayak sürür, her fırsatta beceremese bile çalılıkların arkasına saklanır, sonuçta eve varınca kendini banyoda bulurdu. Senin de yaptıkların o kadar aşikâr ki durumun pek Badiden farklı değil J  Saklanmaya çalışmana gerek yok. Hatta ortada saklayacak hiçbir şey yok.

Akrep Burcu

Uyurken rüyanda uyanık olduğunu görüyor ya da uyanık olduğun halde uyuduğunu hissediyor musun? Çevrende gerçekleşen olayların hep genelde nasıl ve neden olduğunu bildiğini iddia eder, dolayısıyla farklı bir bakış açısını kabul etmezsin. Ama unutma, bir şeyden emin olmak onun doğru olduğu anlamına gelmez. Şu an önemli bir değişimin arifesindesin. Buna yavaşça adapte olacaksın. Çok emin olduğun bir konunun tamamıyla farklı olduğunu öğrenmeye hazır ol. Pozitif anlamda J Endişelenme o yüzden.

Yay Burcu

Çiçeklerin açması için önce tohumların ekilmesi gerekir. Öyle mal gibi vazoya atmakla olmaz. Tohumları önce eker, gübreler, bakımını yapar, özenle sular, kısaca zaman ayırırsın ve sonunda doğanın sihri gerçekleşir. Uzun bir süredir buna benzer bir sihir gerçekleştirmek için sabırla ve özenle çalışıyorsun. Meraklanma, çiçeklerin açmasına az kaldı. Cadı seniiiiiiiiii…

Oğlak Burcu

Her eylemin zamanı ve yeri ayrıdır. Eğer bu eylem (şey, hahahaha, ney?) senden başka birini daha içeriyorsa o zaman ikinize uygun bir zaman ve yer gerekir. Tabi söz konusu iki kişi ise… Ya olay bir takım toplantısı veya bundan daha kalabalık bir eylem ise? Bütün bu insanların seninle aynı yerde, aynı zamanda ve görüşte olmalarını bekleme. Kızma da… Nitekim yakında bazı konularda uzlaşmalara varacaksın.

Kova Burcu

Rutinin dışına çıkmaya gör, her zaman sürprizlerle karşılaşacaksın. Sen ise genelde hep aynı ortamda, benzer kişilerle aynı işleri yapıyorsun. Bu rutinde değişkenin sadece ruh halin olduğunu var sayalım, o zaman olayların ve ilişkilerin farklı yönlerini görmeye hazır ol derim. Daha keyiflisinden bahsediyorum. Hatta çoktan sana yeni bir şeyler gösterildi bile ama fark etmedin. Zamanı geliyor, çevrene, rutinin dışına tekrar bakmalısın çünkü bu yeniliği kendi yararına kullanacaksın.

Balık Burcu

Aşırıya kaçtığını ne zaman anlarsın? Genelde hata yaptığında, ortalıkta boş boş ve anlamsızca dolanırken bu sana söylenir. Ve konuşan bazı embesiller, sana geri çekilmenin veya yenilgiyi kabul etmenin beraberinde utanç getirdiğini ima edecekler. Bunlar kendilerini cesur sanıp pozisyonlarını değiştirenleri hor gören salaklardır. Diğer yandan akışkan mizacın beraberinde başarıyı getirir, duyduğun imalı sözleri ve veryansınları da değişimin yan etkileri olarak kabul et. Her yenilik ve değişim sancılıdır.

4. SAYI

HOMOJENOkumak İçin Tıklayın!İndirmek İçin Tıklayın!