Bize Özel Burç Yorumları

Çizimler: Eden Gonzalez

Eveeeet, uzun bir aradan sonra gene karşınızdayım bebişkom. Ay neler oldu neler, üç aylık bir seyahate çıktım. Enteresan cadılarla tanıştım. Ben bu işlerle uğraşan kişilerin geneline “cadı” derim, ve tabi ben de dahilim buna… Aslında İngilizcesi “Witch” kadın cadı ve “Warlock” erkek cadı. (Gaylock da gay cadı hahahahha) Bir de bunların beyaz ve siyah olanları var. Malumunuz herkesin karakteri, alışkanlıkları, ilgi alanları ve hatta zaafları farklıdır. Cadılar da insan sonuçta, bu farklılıklara uyuyorlar. Neyse şekerim, zaten siyah (kara) auraya sahip cadılardan uzak duruyorum, beyaz veya iyilik cadılarıyla göz göze gelince birbirimizi anlıyoruz. Ufak bir baş işareti falan, öyle düşünün… Dolayısıyla bu tanışmaların ve bazı sohbetlerin sonucunda öğrendiğim ve sizlerle de paylaşmak istediğim konular var; bildiğiniz üzere çok ilginç ve oldukça kuvvetli bir güneş tutulması yaşadık, bu dünyanın seyrini biraz yerinden etti, hale hazırdaki dinamikleri oynattı, yapılmış büyüleri ve tılsımları bozdu (sarstı) diyelim… Haliyle sonrasında acilen yeni büyülerin yapılması gerekiyor. Dünyadaki bütün cadıları şu an gözünüzün önüne getirin, nasıl harıl harıl çalıştıklarını anlarsınız. Bu çapraz enerji akımlarından (özellikle kötü olanlarından) en asgari şekilde etkilenmek adına uygulamanız gereken; yatarken başucunuzasu dolu bir bardak (pet su olmaz, illaki ağzı açık bir bardak olacak) koymak ve sabah uyanınca ilk iş bu suyu içmenizdir. Bir süre bunu uygulayın. Ayrıca gümüş ve inci karışımı (sahte inci olmaz) kolye, yüzük veya küpe öneririm. Ayı temsil etmekteler, güneşin o yakıcı alanından uzaklaşıyoruz ya.

Uykusuzluk çeken, depresyonda olan kişilere, ailevi sorunlar yaşayanlara, işlerinden ayrılmış ve iş arayanlara gecelerden ve alkolden bir süre uzak durmalarını ayrıca öneririm, sabah hafif spor bünyenize iyi gelecektir. Topraklama yapmanız lazım, her gün mutlaka “Root” tabir edilen kök besinlerden birini yemelisiniz; patates, havuç, pancar, kabak, mısır vs.. Günde bir defa mutlaka bu çayı tüketiniz; kullanacağınız herhangi bir sallama çay olabilir, English Breakfast, Oolong, bitkisel de olabilir, nane, ıhlamur, güzel ve derin bir fincan lazım, buna biraz bal ekleyin, üstüne yarım limon, biraz zencefil ve tarçın ve az da acı kırmızı toz biber, sıcak suyu döküp karıştırın, sallama çayı ekleyip 10 dk ağzı kapalı beklettikten sonra afiyet olsuuuuuuuuun!..

Şimdi geldik burçlara, bu fırtına estiren girişten sonra meraktasınız biliyorum.

KOÇ BURCU

Biraz geride kalmışsın ve bunalıyorsun, elinde o listeyle daha ne kadar dolaşacaksın? Onu yap, bunu yap, böyle liste mi olur? Biraz ara ver şekerim, ama hemen boşluğa da düşüp internete, yok efendim Grindr falan olaylarına dalma. Deniz kenarında yürüyüşler veya bahçe işleri öneririm. Enerji toplaman lazım. Ufak bir konuda başarısızlık görüyorum ve ne yapman gerektiğini zaten biliyorsun. Detaylara bir göz at derim, çok ufak değerlendirdiğin bir olay koca bir akışı değiştiriyor olabilir.

BOĞA BURCU

Diğer insanlara karşı sevgini onlara fiziksel olarak hissettirmelisin; ufak hediyeler, belki bir çiçek, kahve ısmarlamak, bir sarılmak veya samimi ve güçlü bir el sıkışmak… Hareketlerin kelimelerden daha önemli olduğunu öğrenmelisin artık. Ayrıca sevgiline vakit ayırmayı ihmal etme. Tek başınaysan da muzip imajınla sevgili bulmakta zorlanmayacaksın.

İKİZLER BURCU

Faturaları ihmal etme, aile muhabbetine dalman gereken zamanlardasın, biliyorum pek sevmiyorsun ama idare edeceksin artık. Bir süre hislerini askıya alıp tamamıyla mantığınla hareket edeceğin günlerdesin. İki artı iki her zaman dört eder, sen her ne kadar bazen üç olduğuna inansan da…

YENGEÇ BURCU

En son ne zaman arkadaşlarını evine davet edip bir parti verdin? Şimdi tam sırası. Yemek tarifi sitelerini karıştırınca çok enteresan yemekler bulacaksın ve bu seni mutlu edecek. İlişkinle ilgili ise istediğin kadar detaya inmeli ve sordukça sormalısın. Bunun sonucunda karşındaki kişi de senin hakkında pek çok şey öğrenecek. Dolayısıyla sormaktan çekinme şekerim. İnsanlar sora sora sevişirmiş.

ASLAN BURCU

Her ne kadar aksiyona hazırlanıyorsan da bir kere daha düşün derim. Stratejini tekrar gözden geçir. Özellikle atacağın adımın parasal boyunu tekrar hesaplamalısın. Bazen de tek başına kalıp dinlenmek veya tamamiyle rutin dışına çıkmak istiyorsun; ikisine de hay hay. Bazen gerekiyor zaten. Başa dönecek olursam zaten sen böyle hissedince planlarda değişiklik yapman gerekiyor demektir.

BAŞAK BURCU

Ufak detaylarla ilgilenmeye başlayınca, kontrolden çıkmış o büyük projenin tekrar rayına oturduğunu fark edeceksin. Son zamanlardaki o kafa karışıklığı dağılacak. Ayrıca yardım isteyen birisini göreceksin, bu iş arkadaşın olabilir hiç tanımadığın birisi de… Yardımını esirgeme.

TERAZİ BURCU

Bazı ufak sorunların üst üste eklenerek kocaman bir sorun yumağına dönüştüğünü fark ederek bunalıyorsun. Bu yükün seni ezmesine izin vermemelisin. Yerine sorunları teker teker ele alıp çözünce o gözünde büyüttüğün yükün hafiflediğini hissedeceksin. Sonra da “aaaaaaaay “ diye üzerinden atıp gönül ilişkine dönecek ve o kişiyle buluşacaksın. Seni seni……

AKREP BURCU

Bugün bir sırrını paylaşman gerekecek. Paylaştığın kişinin de ayrı sırrı olduğunu öğrenince önce şaşıracak sonda da rahatlayacaksın. Yalnız değilsin. İş konusunda ise birini ikna etmen gerekecek, verileri iyice analiz etmelisin, tek başına bir şey ifade etmiyor olabilirler ama bir araya gelince savını güçlendirecekler.

YAY BURCU

Yakın zamanda karşılaşacağın bir otorite, iş yerinden de olabilir, bir konuda hatanı bulacak ve düzeltmeni isteyecek. Sinirlenmek ve patlamak yerine hatanı düzeltmelisin. Sinirini sonra spor yaparak atarsın. Ayrıca çevrendeki kişilerin önüne koydukları engelleri düşünmek yerine kendi kendine koyduğun engelleri düşünsene! Değiştirecek gücün var.

OĞLAK BURCU

Yakın zamanda bir travma atlattığını biliyorum, sonuçlarını psikolojik olarak ne kadar hızlı kabul edersen iyileşmen de o kadar çabuk olacak. Uzaktan beklediğin o bilgi veya tavsiye de yakında sana ulaşacak. Sabırlı ol. Ve sanki birine telefon sözün mü var?

KOVA BURCU

Bugün büyük resimden uzaklaşıp detaylara dalmalısın, yoksa ayırdığın bunca zaman, enerji, yaratıcılık bir anda heba olacak. Yakın zamanda yeni bir bakış açısı ve felsefe ile tanışacaksın, hemen elinin tersiyle itip görmezden gelme, kişisel gelişimine büyük katkısı olacak.

BALIK BURCU

Yaşadığın ilişkinin tahmininden daha ciddi ve derin olduğunu anlayacaksın. Bu da ilişkine sımsıkı bağlanmana yarayacak. Ayrıca dedektifçilik oynamayı da bırak, paranı ve zamanını bu ilişkine harca.

Hazırlayan: bebe casa larue

9. SAYI

HOMOJENOku

İndir

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. 9. SAYI – HOMOJEN

Comments are closed.