Bize özel burçlar

Selam aşkım,

Burç olaylarına bir eşcinsel gözüyle bakmak istiyorsan doğru adrestesin demektir. Yeni köşemde seni bilgiyle donatırken madiliğe giriş babında, aynı zamanda eşini nasıl baştan çıkartacağını anlatacağım. E, başlayalım mı? Öncelikle bu ilk yazımda burçları şöyle genel bir değerlendirmeye aldım. Oku-öğren-öğret şekerim…

Hazırlayan: bebe casa larue

Koç Burcu  (Koçum Benim, Seni Yerim)

Taşıdıkları yoğun duygusallık beyinlerinin sağ lobuna hükmeder. Dolayısıyla cesur davranışları topluma açık alanlarda sobelenmeye kadar gidebilir. Olayı kaptın değil mi? Koçlar riskli yerlerde sevişmeyi severler. Park, bahçe, araba, asansör, ofis gibi gibi… Eğer bir Koçun varsa, mumla karartılmış oturma odasında ama pencere önünde, siluetlerinizin cama yansıdığı bir ortamda sevişin. Hoşuna gidecektir. Açık havada veya dağ başında mı kaldınız? Sıkıntı yok. Yak bir avcı ateşi, gerisi hayal ve alış gücüne kalmış. Afiyet olsun!

Boğa Burcu  (Resmen Boğa Gibi)

Boğalar analitik zekâya sahip olup genelde geçmişleriyle yaşamayı severler. Bu da onları biraz tutucu ve maalesef kapalı yapar. Aşklarını (veya çapkınlıklarını) öyle ulu orta belli etmezler. Kısaca ben onlara “korkak” diyorum. Mıy mıy mıy, yok elimi tutma, öyle konuşma, ay biri görür, yani böyle nereye gider? Diğer yandan Boğayla beraberliğe bu şekilde razıysan, seni topluma “arkadaşım” diye lanse etmesine de alışacaksın. Seks olayları seni yeterince tatmin ediyorsa ki öyledir, Boğayı geçmişe, devamlı güzel anılara götür. Hani şurayı hatırladın mı? Kendini kaybetmiştin, misali… Toparlıyorum, biraz bencilce ama Boğa gibi seks yaparlar, gerisi de, işte öyle takılırsın.

İkizler Burcu  (Adamı Dikizler)

Macerayı severler, bu yüzden rutin ilişkiler İkizlere terstir. Macera derken, aldatılmaktan bahsediyorum şekerim. Onu eve kapatıp romantizm yapamazsın, zor yani… Bağlasan durmaz. İstediğin kadar yemek pişir, karnı doyunca yapar seksini gözü gene dışarıdadır. Gördüğü her fotoğraf karesine girmek ister. Böyle de bir açlıkları vardır, asla elindekiyle yetinmez, hep daha fazlasını isterler. Bunun için atıp tuttukları sıkça görülür. Önemli olan ertesi gün sen uyanınca ve gerçekle yüzleşince ne düşündüğün değil, İkizlerin kendi ihtirasını tatmin etmesidir.

Yengeç Burcu  (Gibi Yandan Yemişler)

Ben şahsen pek kıyamam, çok hassastırlar. Kalpleri mi kırıldı? Evinde tek başına, elinde içki şişesi, salça sümük ağlarken bulursun. Sevdiklerine adeta taparlar ve kendilerine yapılan hata, aldatma bile olsa affedebilirler.  Diğer yandan öfke ve acıyı devamlı içlerine attıklarından psikolojik olarak kendilerine sürekli zarar verirler. Mazoşist ayol… İlişkinizin o kısmında bireysel terapiye, yani yardımına ihtiyaç duyarlar. E, sen de bencil davranmayıp bol bol sarılırsan her şey yoluna girecektir. Peki, gözüne bir Yengeç kestirdin, ne yapacaksın? Bir buket çiçek ile kulağına tanıdık bir aşk şarkısı mırıldan…  Sonrası sana kalmış.

Aslan Burcu  (Kükreyen Minik Kedicik)

Eşcinselliklerini açıkça ve gururlar yaşayan Aslanlar ve bunu inatla saklayıp çift hayat sürmeyi tercih eden Aslanlar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Kazanova ruhlu oldukları için çok eşlidirler. Ayrıca şanslı olduklarından durumları genelde iyidir, bundan dolayıdır ki herkesin takılmak istediği tiplerdir. Onlar da işin suyunu çıkarmaktan geri kalmaz, ukala, küstah, çokbilmiş cümleler kurmaktan çekinmezler. Bir kere aşık olmaya görsünler gökyüzünde uçan yıldızlara dönüşürler. Bir Aslanla berabersen ilk önce seni gerçekten sevdiğinden emin olmalısın, sonra aşkını cesurca ve sınırsızca yaşayabilirsin.

Başak Burcu  (Ay Sıra Başşaaaaakta)

Başak burcu asil olup sevdiğine bağlıdır. Onları alıp uzaklara götürecek prenslerini beklerler ama bir türlü gelmez. O zaman da arabeskin dibine vururlar (şayet entel dantelse, Alman Operası). Biraz içine kapanık olduklarından toplumun olumsuz bakışlarından çekinirler. Ha, kafası iyiyse, o ayrı… Bu burcun kalbini kazanmak istiyorsan onunla ilgili detayları bilmen gereklidir. Kahveyi nasıl içer’den hangi parfümü kullandığına kadar… Aşık olma aşamasında çok romantik LAKİN aşık olduktan sonra yıkıcı bir eşe dönüşebilirler. Yatakta yaratıcıdırlar, böyle deri elbiseler, maskeler, kırbaçlar falan düşün. Özgür kalmayı severler, yani çaktırmadan ipleri bazen gevşeteceksin bebeğim.

Terazi Burcu  (Tart Bakalım)

Tatlı çocuklardır ama biraz duygusal ayar gerekir. Aşka inandıkları için kalplerine o okun saplanmasını beklerler, dolayısıyla paraymış, sekmiş, ihtirasmış, pek umurlarında olmaz. Ayrıca eşlerinin fiziksel güzelliğine önem verirler. Terazinin önce gözüne hitap edeceksin. Gay aleminde Adonis tarzı, etrafta hoşça salınan nadide örneklerdir. Mümkün olduğunca kargaşadan kaçarlar, bunun için de diplomasi kullanırlar. En büyük sorunları ise güvensizliktir. Zor işler bunlar, seni uğraştıracaktır.

Akrep Burcu  (Çok Pis Sokarlar)

Akrepler cinsel kimlikleriyle gurur duyarken maçovari takılmayı severler. Genelde sevecen, esprili ama kuşkucudurlar. Çevresinde olup biten her şeyi bilmek isterler. Aşka düştüklerinde davranışlarını kontrol edemezler, ay bayılırım bu hallerine… Eğer reddedilirlerse inatçı, dik kafalı, söz dinlemez olurlar. Asabi durumlarda onu yalnız bırakmanı tavsiye ederim, ne halleri varsa görüp zaten geri geleceklerdir. İlişkilerine bağlıdırlar. Biraz klasik olacak ama yapılan kötülüğü asla unutmazlar. İçinden geçirdikleri her neyse açıkça konuşamazlar, ima yollu böyle ağdalı cümleler falan tercih ederler, bu da çoğu insanı bunaltır. Özetle, deli gibi sever, deli gibi nefret ederler, arası yoktur. Ona göre maceranı seç.

Yay Burcu  (Dedikoducular Siziiiiiiiiiii)

Yay burcu yüzünde hep mutlu ve kocaman bir gülümseme taşır. Her zaman açıkça eşcinselliği savunurlar, toplumda eşitlik dillerinden düşmez. Arkadaşlarının devamlı arayıp sorduğu, görüşmek istediği kişilerdir. Romantiktirler ama son kararı hep kendileri verirler. Pragmatik olduklarından eğer ayrılmak isterlerse geri dönüş yoktur. Para harcamayı severler. Sıkça seyahat eder, yeni maceralara atılırlar. Uzun süreli bir birlikteliklerden kaçınırlar. Arkadaşlığı her zaman aşka tercih ettiklerinden Yay burcu için “Fak-Badi” gayet uygundur.

Oğlak Burcu  (Bir Boynuzlu Daha)

Hep kişisel kontrol altındadır, analitik, iyi eğitimli ve hesabını kitabını bilir. Dolayısıyla cimri olup elleri cüzdanlarına pek gitmediğinden az sayıdaki arkadaşları tarafından eleştirilirler. Sevgililerini genelde daha genç ve maddi olarak yetersiz tiplerden seçerler. Bunun arkasında yatan kaçamadıkları kullanılma dürtüsüdür. Karmaşık beyin yapıları itibariyle pek sevgili bulamazlar zaten. Yalnızdırlar ve kendilerini eşek gibi çalışmaya verirler. Fiziksel olarak da pek çekici değillerdir. Ama yatakta bir anda değişirler, öylesine de olsa en azından bir kere denemenizi tavsiye ederim. İstediklerini elde etme arzularının sınırı yoktur. Bunun için her şeyi göze alabilirler ama her şeyi…

Kova Burcu  (Kafana Su Dökülsün Emi)

Her türlü sosyal kural, norm ve dayatmadan nefret ederler. Kova burcunun tek emeli vardır; adalet. Bu da ülkemizde malum! İstemeye istemeye kendilerini sistemin bir parçası görüp nasıl kurtulacaklarını bilemez ve devamlı bocalarlar. Kırılma anıdır bu… Kalpleri gayet güzeldir. Birisine ilgi duyduklarında bunu belli etmekten hatta söylemekten çekinmezler. Hayal dünyasında yaşarlar, o yüzden gerçekler Kova burcunu hep korkutmuştur. Bir Kovadan mı hoşlandın? Tavlamak için onunla bolca hayal kurmanı öneririm.

Balık Burcu  (Psiko Bunlar)

Başkaları dürtmedikçe cinselliklerini rahat yaşayamazlar. Balık burcu sevdiği için kendilerini kolayca feda edebilir. Hayatta pek şanslı olduğu söylenemez, hep sırtı yerdedir ama kızdığında tehlikeli olur. Hoşlandığı kişiyle önce arkadaşlık kurup yakınlaşmak ister, sinsidir, olaya bodoslama dalmazlar yani. Ama sen dalarsan o ayrı, hemen açılır kabak gibi… Davranışları karakterlerinden dolayı değişkendir. İçlerindeki şeytan bir anda ortaya çıkabilir. Kötü olmak istediğinde gerçekten kötüdür. Eğer bir Balıkla ilişki yaşamak istiyorsan önce onun üzerindeki bütün kötü ve eski deneyimleri çıkarmasına yardımcı olacaksın, sonra her şeyi sil baştan yaşayacaksın. Değer mi? Orası sana kalmış.

3. SAYI
HOMOJENOkumak İçin Tıklayın!
İndirmek İçin Tıklayın!