Burçlar ve 2018

Aşklarım, bebişkolarım ve bir tanelerim ve sevgilileri,

Bütün mutluluklarıyla ve zorluklarıyla dopdolu bir yılı geride bıraktık.

Bitti be canım, geçti, gitti gördün mü? O bunaldığın sabahlar, kahrolduğun anlar, “öldüm, bittim” dediğin milisaniyeler dahi geçti. Başarılı bir yılı geride bıraktık ve LGBTİ+ camiası olarak kendimizi bireysel olarak kutlamamız gerektiğine inanıyorum. Her birimiz yaşadığımız toplumda özeliz, yabancılaştırılmaya ve ayrıştırılmaya karşı nasıl mücadele ediyorsak bu konuya kendi aramızda, birbirimize olan davranışlarımızda da dikkatli olmalıyız. Gay, heteroseksüel veya arasında bir yerde duran herkes, unutmayalım, kahve dükkanındaki tatlı baristayla flört etmek veya güzel zaman geçireceğimiz bir partnerimizin olması, bunlar aslında hep burçlar arası uyum…

Hayatımızı nasıl yönlendirdiğimiz, nelere öncelik verdiğimiz ve zaman harcadığımız, bunların hepsi bağlı olduğumuz burcumuzla ilintili konular. Dolayısıyla beraber olacağımız kişiyi seçerken neden burçların etkisinden uzak kalalım?
O zaman haydi 2018’e girmişken bir bakalım hangi burç hangi burçla anlaşıyormuş…

KOÇ BURCU (MART 21-NİSAN 19)

Koç burcu ilişkilerinde fazladan dominant ve kontrol hastası davranabilir. Böylece karşısındaki kişiye güven verip maçovari tavırlarıyla farklı bir deneyimin yaşanmasına sebep olabilir. Sevdiği kişinin etrafında koruyucu bir örtü hissettirir. Koç burcu aynı zamanda büyüleyici bir karaktere sahiptir. Sizinle flört ederken her yeriniz kızarabilir. Karşısındaki kişiye kendini özel hissettirmesini çok iyi bilir.

BOĞA BURCU (NİSAN 20 – MAYIS 20)

Boğa burcu arka planda durmaktan, başkalarını gözlemlemekten ve yalnızca kendini rahat hissettiğinde ortama çıkmaktan hoşlanır. İlişkilerini ciddiye alır, arkadaşlarının hayatlarının önemli bir parçası olmak ister. Romantik ilişkiler söz konusu olduğunda, Boğa burcu şehvetlidir, karşısındakini nasıl mutlu edeceğini bilir. Ayrıca sevdiği kişi için gözünü kırpmadan ciddi paralar harcayabilir.

İKİZLER BURCU (MAYIS 21 – HAZİRAN 20)

İkizler burcu, arkadaşları onu uzun bir hafta sonu pijama partisi ve Netflix izlemeye davet etse bile her zaman meşguldür. Çünkü sorumluluk sahibi olmaktan (en azından öyle görünmekten) hoşlanır, bu “aman çok meşgulüm, canım, cicim” tripleri ile kendisini aslında bir yetişkin gibi hisseder. Velhasıl ilişkilerinde de meşguldür, seninleyken harika flört eder ki gittiğinde onu daha fazla özleyesin ve arayasın. Kurnazca, değil mi?

YENGEÇ BURCU (HAZİRAN 21 – TEMMUZ 22)

Yengeç burcu duygusal olarak sana çok yakın durur. Bir şeylerin yolunda gidip gitmediğini anında hisseder. Olumsuz bir durum karşısında her zaman yanındadır ve bunu altını çizerek anlamanı sağlar, sarılarak falan işte… Diğer yandan kendi kabuğu içerisinde yaşamayı sever. Yengeç burcu sen güldüğünde güler, ağladığında ise ağlar. Bunun asıl nedeni, duygularıyla sana kendini dürüst gösterme çabasıdır.

ASLAN BURCU (TEMMUZ 23 – AĞUSTOS 22)

Aslan burcu her zaman dikkatin merkezinde olmayı ister, bu yüzden gürültülüdür. Bu kadar drama arasında başka bir burç olsa belki can sıkıcı durabilir ama Aslan burcu duygusal, manik-depresif, sanatsal bir filmde bile çevresini eğlendirebilir. Çok duygusal veya çok yaratıcı olacağına keskin zekasıyla mantıklıdır. Verdiği her hediyede samimi ve tatlıdır.

BAŞAK BURCU (AĞUSTOS 23 – EYLÜL 22)

Başak burcu kendisini başkalarına hissettirmeden devamlı eleştirir, yani (yersiz) öz eleştiriyi çok sever. Kendisini devamlı çevresiyle mukayese eder ama sonunda ne kadar şanslı olduğunu tekrar, tekrar hatırlar ve bu mukayese karabasanından uyanır. Oldukça akıllıdır da, ne kadar fazla bilgiye sahipse o kadar hazır cevaptır.

TERAZİ BURCU (EYLÜL 23 – EKİM 22)

Terazi burcu iki nedenden ötürü romantizmi sever: erkek arkadaşını tam bir prens gibi hissettirir ve kendisi için herhangi bir karar vermek zorunda kalmaz. Terazi burcunu kendi başına bırakırsan, herhangi bir konuda karar vermesi birkaç gün alabilir. Bu yüzden kendisinden daha baskın ve karar veren bir sevgiliyle uyumludur. Kendini adeta nehrin sularına bırakır.

AKREP BURCU (EKİM 23 – KASIM 21)

Devamlı kendisine ihtiyaç duyulması bir burç açısından o kadar da güzel olmasa gerek ama Akrep bunu başaranlardandır. Size her zaman mesaj atar, dışarı çıkmayı, takılmayı teklif eder ve bunu o kadar güzel yapar ki “No” diyemezsiniz. Aşkı da tutkuludur, arkadaşlığı da… Hangisini seçerseniz mutlu olursunuz.

YAY BURCU (KASIM 22 – ARALIK 19)

Yay burcu bazen rol icabı aptalca davranmayı sever, çünkü arkadaşlarını güldürmekten hoşlanır. Sevdiği insanlarla şakalaştığı zaman, onlarla olan bağının güçlendiğine inanır. Ne zaman kendinizi kötü hissetseniz Yay burcu imdadınıza yetişir. Ayrıca macera doludur, bir yerde veya ilişkide uzun süre kalamaz. Her fırsatta haftasonu gezmeleri (kaçamakları) yapmak ister, şehrin hiç gitmediği farklı bölgelerini keşfetmelidir.

OĞLAK BURCU (ARALIK 20 – OCAK 19)

Oğlak, muhtemelen en sorumluluk sahibi burçtur. Bu duruşuyla adeta “annemsi (veya babamsı) bir arkadaşı” anımsatır. Sabırsızlıkla gideceğiniz o muhteşem konserin yolunu mu şaşırdınız veya uBer nasıl çağıracaksınız, çok mu sarhoşsunuz, Oğlak burcu yanınızda bitiverir. Asla “Hayır” adında bir cevabı kabul etmez. Size çıkma mı teklif ediyor, bundan da geri adım atmaz.

KOVA BURCU (OCAK 20 – ŞUBAT 18)

Kova burcunun kendine has bir duruşu vardır, bu özelliği onu popüler simalardan ve “hipster” triplerindeki kişilerden hemen ayırır. Yeni bir şeyler denemek için her zaman hazırdır. Hani herkesin gitmeye çekindiği yer altındaki karanlık bar var ya, Kova burcuyla rahatlıkla gidebilirsiniz. Uzaktan içine kapanık gibi görünse de oldukça arkadaş canlısıdır. Bütün algılarını açık tutar ve yeni insanlarla farklı deneyimler yaşamayı sever.

BALIK BURCU (ŞUBAT 19 – MART 20)

Balık burcunun kafası sevdiği insanları, yerleri ve olayları hayal etmesi sebebiyle her zaman bulutların üzerindedir. Bu rüya aleminde yaşarken düşünceleri sıklıkla birbirine dolanır, bu da kafasını karıştırır ve fazlaca düşünür. Doğası gereği karmaşıktır, fakat sevdiğiyle ve arkadaşlarıyla olduğunda bütün endişeleri kaybolur. Hayatında yer alan insanlara sıklıkla teşekkür eder.

Hazırlayan: bebe casa larue

10. SAYI

HOMOJENOku

İndir