Koçların Kova ve Balık ile ilişkisi

Evet aşklarım, yeni bir sayıyla yine karşınızdayım. Hatırlarsanız Kova Burcuyla ağzınıza biraz bal çalmıştım. Şimdi isterseniz kaldığımız yerden, Kovalar açısından Ekim ayının genel bir değerlendirmesini yaparak devam etmek istiyorum. Valla şekerim, Ekim de aynı Eylül gibisinden harika gözükmekte, Jüpiter’den sizlere doğru esen şans bulutlarını görebiliyorum. İsteklerinize ulaşmak için elinize özellikle ilk 3 haftada pek çok fırsat geçecek, yani işlerinizi ve projelerinizi son dakikaya bırakmayın. Ay valla yazık olur. Sebebini ise aşağıda yazdım.

Hazırlayan: Bebe Casa Larue

 

Jüpiter Üçlüsü (7 Eylül-30 Ekim): Cesaret… Kendinizi harika hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Dolayısıyla atak yapmaktan çekinmeyin, zorluklarla daha kolay baş edeceksiniz. Cesaret aşkım, cesaret.

Merkür Üçlüsü (6-13 Ekim): Olumlu haberler ve mutluluk… Bu süreçte işinizle ilgili bir pazarlık söz konusuysa en uygun sonuçları alacaksınız. Kişiliğinizle göz kamaştıracaksınız; gönlünüzdeki kişiye ciddi bir teklifte bulunmak, iş başvurusu yapmak veya pozisyon atlamak için en uygun dönemdesiniz. Ayrıca varsa aile arası sorunlar, hakem görevi üstlenirseniz şaşırmayın. Sorunları çözeceksiniz.

Venüs Altılısı (17-27 Ekim): Para ve aşk… Özel hissettiğiniz birine açılmanızın tam zamanı. Kalabalık ortamlarda, alemlerde, partilerde falan, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Güneş Dairesi (25 Ekim-2 Kasım): Özgüven çakılması… İş veya okul ortamında yavaşlama, düşüş, başarısızlık sonucu ekip arkadaşlarıyla, yönetici veya öğretmenlerle ters düşme olasıdır. Dikkat aşkım.

Merkür Dairesi (24-31 Ekim): Negatif eleştiriler… Hepimizde olduğu gibi Kovalar da bazı durumlarda en kötüye –“çok kötü” demiyorum bak- denk gelebilir. Olayları ve senaryoları gözden geçirirken biraz daha temkinli olmanızda, hatta çevrenizden güvendiğiniz arkadaşlarınıza danışmanızda fayda var. Önemli görüşmeler, karar alma süreçleri bu aralığın dışında tutulursa iyi olur şekerim. Zaten neden acele edeceksin ki? Geri zekalı. Ay pardon, bir anda klavyem sürçtü, sorry.

“Adama diyorum ilk 3 hafta çok önemli, her boku püsuru hallet, projeler geliştir, artıları/alkışları topla, yeni bir sevgili yap, sonra etrafta star gibi gez ama son haftaya dikkat. Mal gibi bakıyor, okuduğunu anlamıyor, bir bunalım halleri, ergen tavırlar. Arkasından 4. hafta geliyor, duvara tosluyor, eeeee valla suçlusu ben değilim.”

 

Şimdi de Kova ile Koç ve Koç ile Balık arasındaki ilişkiye geçiyorum canlarım;

Koç + Kova = Ateş + Hava = Sıcak Hava

İkiniz de inanılmaz bağımsız karakterlersiniz ve kişiliğinizin gelişmesi adına özel ve korunaklı alanlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Eğer ilişkiniz karşılıklı saygıya dayanıyorsa kaliteli olacaktır. Kovalar genelde çevrelerinde bir değişim başlatmaya meyilli tipler oldukları için Koçları özellikle entelektüel ve sosyal açıdan etkilerler. Kova, yaşanacak olası bir ilişkide arkadaşlığın sembolüdür.

Koçun hayata bakışı “önce ben” fikri üzerinden ego yüklüdür, dolayısıyla tekildir. Kovanın ise hani bu çiçek, böcek, doğa, evrensel barış gibi sosyal konular sebebiyle çoğuldur. Eğer Koçun ilgisini cezbedebilirse enteresan ve derin konulara dalabilirler, ama olmuyorsa da bu ilişki yürümez; arkadaş gibi birer fak-badi takılmalarında fayda görüyorum.

1-9 Şubat arası doğan Kovalarla mükemmel arkadaşlıklar, altını çiziyorum, arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Çünkü Kova o süreçte İkizler burcunun etkisi altındadır. 20-31 Ocak arası doğan Kovalar, yani nasıl desem, Koçları beğenebilirler, kıvılcımsı bir şeyler mümkündür ama o benci ve tekil yaklaşımları ilişkilerine engel teşkil edecektir. Koçlarla hem romantizm, hem seks hem de eğlence açısından en uyumlu Kovalar ise 10-18 Şubat arası doğanlardır. Şimdi bir adım ileriye gidiyorum; en mükemmel ilişki ise bu zaman diliminde doğmuş bir Kova ile yükseleni Kova olan bir Koçun ilişkisidir. Tadından yenmez aaaay falan, filan, fıstık, lokum, badem ezmesi, baklava, sütlaç… Biri beni durdursun!

 

Koç + Balık = Ateş + Su = Buhar

Koç ile Balık en başta heyecanlı bir etkileşim yaşayacaktır ama zamanla bunun pek sağlam bir ilişki olmadığı özellikle Koç tarafından anlaşılacaktır. Koç’un gezegeni Mars ve Balığın gezegeni Jüpiter pek çok konuda ortak hareket etse de derinlerde bir yerlerde ayrı düştükleri kırmızıçizgiler söz konusudur.

Su ateşi söndürür, Balığın konulara ve olaylara renksiz yaklaşımı ve durağanlığı Koçun adeta hayat enerjisini ve eğlencesini tüketecektir. Balığı değiştirmeye çalışan Koç, sonunda suyun etkisiyle hayal kırıklığı içerisinde tamamıyla söner ve yok olur gider. Ha, o zaman neden ateş ve su böyle bir macerayı göze alır, diyebilirsiniz. Balık her zaman Koçun yanında olacak ve onu karşılıksız sevecektir. Bu cezbedici durum ilişkiyi beraberinde daha derin kurgulara, sisli alanlara, açık söylemek gerekirse her zaman bir belirsizliğe itecektir. Gerçekten beni seviyor mu? O zaman neden başkalarıyla flört ediyor? Beni kıskandırmak veya delirtmek için mi? Yoksa ayrılmak mı istiyor? Ama ben ona ne yaptım? Gibi gibi…

Koç ile en uyumsuz Balık, 19-28 Şubat arası doğandır. Hatta bu tarz bir Balığın yanında tüylerinin nedensizce diken diken olduğunu dahi hissedebilir. Eğer arayış bir gecelik bir ilişkiyse, “qué diablos” deriz İspanyolca, “ne oluyoruz beeeee”.

1-11 Mart arası doğan Balıklarla özel bir etkileşim, Yengeç Burcunun esintisinden dolayı, daha yüksek bir ihtimaldir. Tamamıyla farklı kişilikler olmakla birlikte elektriklenme sağlanacaktır. 12-20 Mart arası doğan bir Balıkla ise yüksek çözünürlükte bir seks hayatı görüyorum. Ama o ateş yanıp tükendikten sonra ilişki yerini durağanlığa bırakacaktır. O noktada Koç karar vermelidir; ya tamam diyecektir ya da devam.

Şimdilik bu kadar aşklarım. Bir sonraki yazıma kaldığımız yerden devam edeceğim. Haydi öptüm.

 

6. SAYI

HOMOJENOku

İndir

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. 6. SAYI – HOMOJEN

Comments are closed.