Saatlerce spora son! İşte, sonuca giden yol: Venus Legacy

Bu sayıda ayıların asla tercih etmeyeceği ama zayıflamak isteyen, sıkılaşmak isteyen, selülitlerinden kurtulmak isteyen herkesin koşarak yaptıracağı bir uygulamadan bahsedeceğim. Malumunuz bir otelde, Spa’ da çalışıyorum. Bu ay sonunda ayrılıp yeniden İstanbul’ a döneceğim. ‘’ Yerim, yurdum erimin yanı.’’ diyerek kuş yuvaya dönüyor anlayacağınız. Tabi burada çalıştığım süre boyunca cilt bakımı cihazı dâhil bütün cihazların eğitimine gidip uygulamalarına girdim. İçlerinde bir tanesi var ki tamamen bendeki adı MUCİZE.

armut

Evet, o harika vücutlu zilli meleklerin defileye çıkmadan önce yaptığı uygulamadır aynı zamanda.

Bu cihaz gıdıyı toparlıyor, elmacık kemiklerini belirginleştiriyor, kırışıklıkları açıyor, güneş yanıkları tedavisinde kullanılıyor, selülitlere elveda, sıkı bir popoya merhaba dedirtiyor.

Nasıl çalışır?

Multipolar sistemle çalışan bu cihazı basitçe anlatmak gerekirse:

Her bölge için farklı başlığı bulunuyor. Vakumlu ve vakumsuz olan bu başlıklar hem soğuk lipoliz uyguluyor hem de vakumla beraber vücuda ısı verip derinin altında hissedilen sıcaklığı 50 derece yapıp yağ kırmaya yarıyor, vakum etkisinden dolayı da kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırıyor.

Vakumlu ve vakumsuz arasındaki fark nedir?

Vakumlu başlık ilk seanslarda kullanılıyor. İyice bedeni yoruyor. İlk 4 seans sonrası vakumsuz başlığa geçilip oluşan deformasyon toparlanıyor.
Yani spordaki önce yor, sonra esnet, rahatlat mantığı gibi.

Not: Vakumlu uygulamayı daha hızlı sonuç almak için asla boynunuza uygulatmayın. Vallahi emiklenmiş boyunla ortada gezmek zorunda kalır, açıklama da yapamazsınız. Benden söylemesi.

Soğuk ve sıcak arasındaki fark nedir?

Soğuk her bölgeye uygulanabilir, özellikle yanık tedavileri için tercih edilir.

Ayrıca ‘’ soğuk’’ derken radyofrekans ile çalıştığı için bu isim verilir. Düşünüldüğü gibi soğutmuyor bölgeyi. Sadece ısı vermiyor yani.
Sıcak ise yüz ve boyun harici her bölgeye uygulanır.

Not: Uygulama yaptırırken estetisyenlerle konuşmamayı tercih etmenizi öneririm. Çünkü ekrandan sürekli ısıyı takip etmek durumunda oldukları ve 43 derecenin üzerine çıkılmaması için sadece ekranla meşgul olmalılar. Ciddi cihaz yanıklarına sebebiyet vermemek açısından bu önemli bir nokta nazarımda.

Ne kadar sürede bir uygulama yapılıyor?

İki haftada bir uygulama yapılıyor genelde. Fakat beş günde bir gelenler de var. Daha sık uygulama yaptırdığınızda sonuca hızlı ulaşmıyorsunuz. Bu yüzden ‘’ Ben iki günde bir geleyim.’’ dememek lazım.

Uygulama sonrası diyet gibi bir şey yapacak mıyım?

Hayır.

Sadece bir sonraki uygulamaya kadar günde 2 litre su içmeniz, 10 dakika yürüyüş yapmanız gerekiyor.

Vücudu ödemle uyardığından ertesi gün şişlik olacaktır vücutta, bunu çabuk atmak için yardımcı olacak altın öneridir su ve yürüyüş.

Aradaki farkı nasıl göreceğim?

Uygulama sonrası hemen tuvaletiniz gelecek. İdrarın renginde ve kokusunda değişim olacak. Zaten istenilen hareketlenmeler bunlar.

Uygulama öncesi ölçüm yapılacak, ardından uygulama sonrasında da yapılan bu ölçüm sizi inanılmaz şaşırtacak.

Ölçüm her uygulama öncesi ve sonrasında tekrarlanır.

Peki ya fiyatlar?

Açıkçası ben burada para vermediğim için pek mutluydum fakat artık İstanbul’ a döndüğümden uygulamayı yapan bir yer bulup beyime ‘’ HOŞ GELDİM HEDİYESİ’’ olarak göz kırpıştırıp paket aldıracağım.

Şaka bir yana, gerçekten pahalı olduğunu düşündüğüm bir uygulama bu. Ama değer mi derseniz, değer.

Bölgeye göre değişiyor paket fiyatları. Ben Balıkesir / Akçay / Venus Thermal Otel fiyatlarını yazacağım:

Yüz ( 20 dk.): 300 TL
Gıdı ( 10 dk.): 200 TL
Karın (40 dk.): 500 TL

2. SAYI
HOMOJEN
Okumak İçin Tıklayın!
İndirmek İçin Tıklayın!

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. 2. SAYI – HOMOJEN

Comments are closed.