Yeni çıkan albümler

3 Doors Down

Hazırlayan: Uğur Ateşli

Tarkan – Ahde Vefa: Hepimiz biliyoruz Tarkan’ın Türk Sanat Müziğine olan sevdasını. Müzeyyen Senar ile yaptığı düetten de ne kadar başarılı olduğunu hatırlarsınız.Türkiye’de uzun süredir yapılmamış çok ama çok başarılı bir Türk Sanat Müziği albümü. Enstrümanların başarılı perfonmansı  ve bunun yanında inanılmaz derecede iyi yapılmış kayıt, albümü kusursuzlaştırıyor. Kesinlikle dinlenmesi ve arşivlenmesi gereken bir albüm. Kilit şarkılar; Sevmekten kim usanır, Nasıl geçti habersiz.

Kalben – Kalben: Kendi adını taşıyan ilk albümü Kalben’in. Akustik gitarın yoğunlukta kullanıldığı müziklerde kimi zaman kendini tekrar etmek kaçınılmaz oluyor. Kalben bunun kimi zaman üstesinden gelirken kimi zamanda aynı hataya düşebiliyor. Güçlü sözler ve duygu yoğunluğu bakımından iyi bir albüm lakin müzikal zenginlik bakımından ortalamanın üzerine geçemiyor. Kilit şarkılar; Saçlar, Çorap.

Gwen Stefani – This is what the truth fells like: Uzun süredir beklenilen bir albüm bu. Başarılı Gwen vokali, başarılı pop müzik alt yapısıyla buluşuyor. Parlak gitarlar ve heyecan dolu melodiler ile önümüzde ki günlerde çok dinlenilecek bir albüm olacağa benziyor. Kilit şarkılar; Make me like you, Misery.

Tanita Tikaram – Closer to the people: Arkada çalan muazzam piyano, kadife gibi vokal ile harmanlanınca karşımıza jazz esintileriyle başarı bir folk pop albümü çıkıyor. Fazla söze gerek yok mutlaka dinlenmesi gereken bir albüm. Kilit şarkılar; Closer to the people, Gris gris tails.

Aurora – All my demons greeting me as friend: Son yıllarda genç yaşta alternatif müzik dünyasında isimlerini duyurmayı başaran bayan vokallerin sayısı gittikçe artmakta. Örneklerini çok görsekte, Norveç’ten aramıza katılan Aurora bizleri güçlü sesi ile farklı dünyalara götürüp kendi içimizde melodram yaşatıyor. Kilit şarkılar; Runaway, Winterbird.

Özge Ürer – Duvar: Eğlenceli ve enerji dolu kişiliğini albümüne yansıtmış başarılı biri Özge Ürer. İlk albümü ve bir çok eksiği elbette olsa da dinlemeye değer bir albüm. Güzel vokal ve pop rock dinlemek isterseniz mutlaka bakınız. Kilit şarkılar; Bana söyletmediler, Aşk.

3 Doors Down – Us and the night: Fanlarını uzun aranın ardından sevindiren bir albüm. Her ne kadar sevindirse de müzikal açıdan bizleri yeni bir yolculuğa çıkarmayıp kendini tekrarlamaktan öteye geçemiyor. Kilit şarkılar; Broken, İnside of me.

Jeff Buckley – You And I: 20 yıl önce hayata gözlerini yuman sanatçının hiç yayınlanmamış şarkılarından oluşan yeni albümü. Albüm Jeff’in daha önce coverladığı 8 şarkı ve 2 yeni versiyonuyla ilk albümden şarkıları barındırıyor. Kilit şarkılar; Just like a woman, Night flight.

Melis Danişmend – Ve Ev: Kendisini yıllardır severiz ve dinleriz. Çizgisinden hiç sapmayan duygu dolu vokal ve sağlam sözler ile yine başarılı bir albüme imza atmış Melis Danişmend. Kilit şarkılar; Mucize, Sözler artık kağıt.

Matt Corby – Telluric: Avustralyalı olmasından mıdır bilinmez, şarkılarındaki samimiyet ve sıcaklık içinize dokunuyor. İndie rock ve psychedelia blues’u güzelce harmanlıyor MattCorby. Kilit şarkılar; Belly side up, Knife edge.

4. SAYI
HOMOJENOkumak İçin Tıklayın!İndirmek İçin Tıklayın!