Netflix’in En Beğenilen LGBTİ+ Temalı Yapımları

Netflix hayatımıza bir girdi, pir girdi. Gün geçtikçe izleyici sayısını katlayarak artıran ve çok geniş kitlelere hitap etmeyi başaran Netflix, bu üstün başarısıyla LGBTİ+ camiasını da kendine çekmeyi başardı. İçerisinde onlarca LGBTİ+ temalı dizi, film, belgesel, reality şov vb. gibi içerikleri izleyicilerle buluşturan Netflix’in büyük dünyasına biz de daldık ve aralarında en beğendiğimiz yapımları sizlerle paylaşmak istedik.

Hazırlayan: ben sana dayanamam

Hurricane Bianca

RuPaul Drag Race’in en sevilen kraliçelerinden olan Bianca Del Rio, ilk uzun metraj filmiyle karşımızda. Yer yer sarkastik düşünce yapısı, yer yer queer esprileriyle bize keyifli bir 1 saat 24 dakika geçirtmeyi vaat eden Hurricane Bianca’da yok yok.

Degrassi: Next Class

Klasik Degrassi serisinin Netflix’e geçtikten sonra son üyesi olan Next Class, Kanada’da bir devlet okulunda geçen ve içerisinde aşk, seks, uyuşturucu, depresyon gibi yetişkinliğe adım atmaya hazırlanan gençlerin ana sorunlarına el atıyor. Dizideki kimlik karmaşıklığı ve gey ilişkiler de Degrassi sersinin sosu oluyor.

Margarita With a Straw

Laila (Kalki Koechelin) serebral palsili olan, tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren bir öğrencidir. Delhi Üniversitesinde okumakta aynı zamanda da bir indie müzik grubu için şarkı sözleri yazmaktadır. Laila, New York Üniversitesine kabul olur ve annesiyle beraber kalkıp Amerika’ya giderler. Orada genç bir aktivist olan Khanum (Sayani Gupta) ile tanışır. Ve kendi cinsel macerasını yaşamaya başlar.

Shadowhunters

Ölümcül Oyuncaklar serisinin dizisi olarak ekrana gelen Shadowhunters’ın konusu kısaca şöyle: “Sıradan bir genç kız olan Clary Fray’in hayatı, melek kanı taşıyan iblis avcılarının soyundan geldiğini öğrenince tepetaklak olur.” Dizinin bel kemiğini oluşturan karakterlerinden Alec ve Magnus’un ilişkisi ve gösterdiği gelişimi izlemek de kesinlikle çok keyifli.

Dynasty

2017’nin en yeni ve en bomba dizilerinden olan Dynasty, bir yeniden çekim. Şatafatıyla Gossip Girl’ü andıran, cüretkâr sahneleriyle ise Netflix’ten olduğunu belli eden Dynasty, içerisinde bolca güzel kız, bolca yakışıklı erkek, bolca yatak sahnesi ve bolca sinsilik içeriyor. Şimdiye kadar 9 bölümü yayınlanan dizide aradığınız her şeyi bulabileceksiniz.

The 10 Year Plan

“Sonsuza dek yalnız kalmaktan korkan iki arkadaş on sene sonra hala bekarlarsa sevgili olacaklarına dair bir anlaşma yapar. On sene geçtiğinde bundan pek emin değillerdir.” The 10 Year Plan’ın özeti yukarıdaki iki cümleden oluşuyor olabilir ama filmin sundukları bundan çok ama çok daha fazlası. Tipik bir gey romantik komedi filmi olan The 10 Year Plan’ı izlerken yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyeceksiniz.

Sense8

Netflix’in bize attığı en büyük kazık, böyle mükemmel bir diziyi iptal etmesi olmuştu. Gönlümüzü almak için 2 saatlik bir filmle final yapılacağı açıklansa bile hala acımız taze. Konusunu anlatarak ufacık bir spoiler bile vermek istemiyoruz. Sadece tıklayın ve bu muhteşem dizinin büyülü dünyasına bırakın kendinizi. Ufak bir de not: Lito’yu gördüğünüzde eminim siz de bizim hissettiklerimizi hissedeceksiniz.

4th Man Out

2015 yapımı olan bu sevimli filmde, gey olduğunu arkadaşlarına açıklayan genç makine ustası Adam’a arkadaşları doğru erkeği bulma konusunda yardımcı olmak isterler. Gerçek arkadaşlar, hafifçe filizlenen bir aşk, kendini kabul etme hissi, en yakın arkadaşlarına açılma gibi konularında işlendiği 4th Man Out, hem güldüren hem de duygulandıran başarılı bir film.

RuPaul Drag Race

Netflix’in bize en büyük kıyağı, internette bulunmayan RuPaul Drag Race’i en güzel şekilde karşımıza getirmesi oldu. Dünyanın en sevimli insanlarından biri olan, olağanüstü başarılı RuPaul ve bir o kadar da başarılı, yetenekli, didişen ve sinsi drag queen’ler… Her bölüm kahkaha atıyoruz, her bölüm duygulanıyoruz, her bölüm vooov diyoruz. Giysi tüyoları, ekranlardan nadir görebileceğiniz kavgalar, dans yarışmaları ve çok daha fazlası… RuPaul Drag Race’de aradığınız her şeyi ve daha fazlasını bulabileceksiniz.

 

10. SAYI

HOMOJENOku

İndir

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*