Röportaj: Matmazel Coco

Matmazel Coco eğlence hayatında fırtına gibi esiyor diyorlar?

Başka nerelerde ne şekilde estiğimi bir bilsen dudakların uçuklar.

 

Bilmeyenler için soruyorum; Matmazel Coco Kimdir?

Neden? Bilmeyenler seni sözcü mü seçtiler? Halk kütüphanesinde uzun araştırmalara gerek yok, teknoloji çağındayız girsinler Google’a yazsınlar adımı. Yazsınlar da görsünler nasıl havalı, nasıl star, nasıl güzel, nasıl ünlü, nasıl yoll… ııııı yol yordam bilen bir güzellik olduğumu. Kendimi anlatmayı pek sevmem. 60 cm beli, kaşık kadar suratı, dillere destan %100 doğal güzelliğine rağmen çok mütevazi bir kadınım. Ama bunlardan bahsetmeyi sevmem tatlım.

 

Sen aslında kabare kızısın fakat şimdilerde bir clubte çalışıyorsun. Nasıl oluyor o iş?

Bilip bilmeyen de pavyona düştüm zannedecek. Hoş pavyona düşsem keşke, tam aradığım yerler. Bütün kalbi kırıklar ve tabii parası olanlar orada  Seyirci beni nerede isterse oradayım ben tatlım. Bugün clupteyim yarın kabarede hatta bazen ikisinde birlikte. Olmadı ev partileri, bekârlığa veda, doğum günü, kına, sünnet, asker sevkiyatı, nikâh, düğün, müzayede, defile vs. Nerede eğlence ihtiyacı var, ben oradayım. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seviyorum ne yapayım. Artıııclubte çalışıyor haberi eskidi tatlım; şu anda her Cumartesi Kıbrıs Merit Otel bünyesindeki MaximRoyal’de ve her Çarşamba, Perşembe ve Cuma akşamları Etiler Ah Mazi’de çalışıyorum.

 

Aaa bilmiyordum. Pardon. Ne yapıyorsun Ah Mazi ve Maxim Royalde?

Maxim Royal, Maksim Gazinosu eğlence tarzını Kıbrıs’ta yaşatmak isteyen bir mekân. Sabit solistimiz O Ses Türkiye’de çok dikkat çeken isimlerden Güven Yüreyi. Ve her ay konuk ünlü şarkıcılar geliyor. Solist öncesi program yapıyoruz. Bir nevi soliste seyircileri hazırlıyoruz. Dansçılar, canlı orkestra ve ben varım. Her ay farklı bir eğlence konsepti ile kılıktan kılığa giriyorum yine ve yaklaşık 1 saat boyunca büyük çoğunluğu doğaçlama interkatif bir show yapıyorum. Şarkı da söylüyorum, göbek de atıyorum. Yani şekerim her şeyi yapıyorum. Ah Mazi ise çok eğlenceli bir meyhane. Fasıl ile başlıyor sonra solistimiz Emrah Karakaş çıkıyor. Sonra da ben basıyorum sahneyi. Evet, doğru duydun resmen sahneyi basıyorum; hem Emrah ile hem de seyirci ile uğraşıyorum. Show yapan arkadaşlarım var onlar çıkıyorlar bazen. Ve bir zamanım yok. Yarım saat de kalabilirim sahnede 1,5 saat de; tamamen seyirciye ve o an ne kadar eğlendiğimize bağlı. Sağ olsun işletmecimiz Ergun Yıldız serbest bıraktı o konuda beni. Gerçi bu kadar serbest bırakması hayra alamet değil. Deli mi zannediyor acaba beni?

 

Hande Yener ile birçok haberin çıktı. Kanka mısınız?

Evet, kankayız, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor 🙂 Yok be alakası yok. Hande Yener’in Harbiye Açık hava Konseri için Hakan Akkaya aradı beni “Coco’cuğum biliyorum ki sen her kılığa giriyorsun, Hande’nin konserinde Amy Winehouse olur musun?” diye sordu. Daha doğrusu “Ay abla böyle bir iş var, kaç para istersin” gibi bir şeyler söyledi ama ben ilk cümlede ki gibi algıladım 🙂 Neyse konsere yakın arkadaşlarım Madonna ve Lady Gaga ile birlikte gittik ve en önden konseri izleyip geldik. Hande hiç muhatap olmadı bizimle hah hah ha. Ay gerçekten öyle oldu ama gün oldu devran döndü Hande o zamanlar çalıştığım clubte, Xlarge’ta çıktı. Tabii ben onunla muhatap oldum çünkü misafirperver bir şahsiyetim. Velhasıl Hande ile 3 konserde daha çalıştık. Artık birbirimizi tanıyoruz. O beni Bodrum’da açtığı clube davet etmişti falan. Henüz evine çağırmadı çünkü güzelim, seksiyim, alımlıyım. E onunda yeni bir ilişkisi var; adamın aklı kaymasın diyedir. Anlıyorum.

 

Bildiğim kadarıyla Bulgar şarkıcı Azis’in de konserini sundun fakat basında pek yer almadı neden?

Bilmem. Hande Yener kadar haber değeri yok demek ki hah hah ha. Şaka bir yana o zamanlar basın beni pek tanımıyordu. Çağın gerisinde kalıyorlar demek ki :)Baktılar haber değerim var artık her yerde peşimdeler. Şuana kadar birçok şarkıcı, birçok farklı event’te çalıştım ama hepsi haber olmadı. Ki birçoğu basına kapalı oluyor. Zaten hepsi haber olsa gazeteleri satın aldığımı düşünürler 🙂 Ayrıca bir işin değeri haber olup olmamasıyla ölçülmemeli bence.

 

On parmağında on marifet var. Şimdi de Dj’lik yapıyorsun doğru mu?

Çok doğru bir cümle. Yapmadığım şey, girmediğim kılık, sunmadığım etkinlik kalmadı. Nede olsa sunuculukta başarılıyım. Eğlence denildiğinde ilk akla gelenim. Ama Dj’lik yeni değil. Zaten partilerde çalıyorum. Daha çok düğün, doğum günü, bekârlığa veda partisi gibi gecelerde. Ama nedense yeni yeni gündem oldu. Şimdilerde bütün düğün organizasyonu yapanlarla kanka olduk. Malum yaz ayları düğün mevsimi gibi oluyor. Düğün demek eğlence demek. Eğlence demek ben demek. Çok normal.

 

Şişli Belediyesi hıdırellez şenliklerini sundun. Hayırdır halkın içine mi indin?

Halkın içi veya dışı mı var? Maçka Parkı olunca halk oluyor da Çırağan Sarayı olunca ne oluyor? Bana her yer Paris tatlım. Belirli kriterlerim elbette var ama halk-sosyete bayırımlarım yok. Sen de halksın, ben de halkım öyle sınıflandırmalara gerek yok. Kaliteli bir organizasyonsa paramı ödeyebiliyorlarsa(!) sorun yok. Kaldı ki koskoca Şişli Belediyesi’nin organizasyonuydu Hıdırellez. Konsepte uygun olması için çiçekçi oldum ve gerçekten çok eğlendim. Kuştepeli romanlar, Şişlide yaşayanlar ve şehrin her yerinden gelen insanlarla dolup taştı sanat parkı. Kuştepeli Hatice ile de belediye başkanı Hayri İnönü ile de göbek attım. Göbek atmaktan yoruldum eve pert geldim düşün. Gerçi fotoğraf çektirmek de yordu biraz. Resmen fotoğraf çektirme rekoru kırdım. O kadar çok yorulacağımı bilseydim daha çok para isterdim:) Yok yok ‘’halk’’ın sevgisi yetti bana. Seneye de gidebilirim o derece. Bu arada ne kadar çok paradan bahsettim. Bilip bilmeyen de paragöz zannedecek. Sahi bu röportajdan ne kadar alacaktım? 🙂

 

Aşkolsun ne parası? Aramızda paranın lafı olmaz.

Peki, öyle olsun 🙂

 

Geçen yıl Sait Halim Paşa Yalısında seni gördüğümde çok şaşırmıştım hatırlıyor musun?

Aaa niye şaşırdın? Ben zaten hep yalılarda, saraylardayım tatlım. Asıl ben seni gördüğüme şaşırdım. O kadar ünlü bir iş adamının nikâhında ne işin vardı? Ondan haber ver. Sonuçta ben starım bebeğim; tabii ki yalılarda, katlarda, yatlarda geziyorum. Gerçi kürkçünün dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkânı misali finalde Karaköy’e dönüyorum ama olsun 🙂 Bu soruda vereceğim sosyal mesajı bir önce ki soruda verdim onu yeniden okuyuver. Sorunun gerçek cevabına gelirsek; tercih ediliyorum ve her yere gidiyorum diyelim. Gerçi nereye gideceğime ekibim karar veriyor ama benimde dâhilim oluyor.

 

Ortaya Karışık 1 diye bir afiş gördüm. Konsermiş ve sen sunmuşsun. Nedir tam olarak?

Aslında daha önce de ‘’Kulisten Şarkılar’’ adı ile benzerini yapmıştık. Bir nevi tiyatrocuların yılsonu konseri gibiydi. İnsanlar tarafından tanınmış “ünlü” oyuncular meslekleri şarkıcılık olmadığı halde şarkı söylüyorlar ve geliri bir yerlere/birilerine bağışlanıyor. Ortaya Karışık1 adından anlaşılacağı üzere devam edecek bir proje. 6 Haziran’da Kadıköy Moda Sahnesi’nde yaptık o konseri. Alican Yücesoy, Barış Atay, Damla Sönmez, Funda Eryiğit, Genco Erkal, Tansel Öngel, Tülay Günal, Serkan Keskin, Selen Öztürk ve Mert Fırat canlı orkestra ile şarkılar söylediler; ben de sundum. Bence muhteşem bir gece oldu, çok eğlendik.

 

Peki, ben evlenirsem düğünüme gelir misin?

Sen önce evlenecek birisini bul da benim gelmem şurada kalsın. Bir gözün toprağa bakıyor, bu saatten sonra biraz zor ama sen evlen gelirim söz.

 

Sağol ya. Modum düştü. Evleneceğim varsa da zor artık.

Tatlım modun düşmesin, bunlar hayatın gerçekleri. Yalan mı söyleyeyim yani? Bak ben de kurudum kaldım ama bir koca bulamadım. Yıllardır matmazelim bir madam yapan bulamadım. Gerçi ben güzel ve seksi ve doğalım. Yani ihtimalim sana göre daha yüksek ama kısmet bu işler. Coco altın yola çıkmış ya nasip demiş 🙂

 

Aslında hazır sen de koca arıyorken seni mi alsam?

Yok, canım zahmet etme. Birincisi bekâr erkeklerle uğraşamam çünkü her gece gelirler. Ben daha çok beni alacak kişinin “küçük hanımı” falan olmak istiyorum. Bilemedin “ortanca hanım”. İkincisi karanfili hiç sevmem, her akşam gül getirecek birisine bakıyorum. Zor durumdaysan Esra Erol’a başvur ya da Zuhal Topal, Seda Sayan falan. Flash Tv’ye kadar yolun var. Hadi bol kısmetler.

Peki, teşekkür ederim.

 

Ne için? Verdiğim akıl için mi? Röportaj için mi?

Her ikisi için de.

 
Rica ederim. Hadi öptüm. Fotoğrafımı tam sayfa bas ona göre. Artı İnstagram hesabımı falan da ekleyiver, boşuna çene çalmış olmayayım. Hadi see you…

Cocoİnstagram: @matmazelcocomc
Cocotwitter: @matmazelcocoMC
Cocofacebook: @matmazelc0c0

 

Hazırlayan: dark bear

 

7. SAYI

HOMOJENOku

İndir

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. 7. SAYI – HOMOJEN

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*