Sekai-ichi Hatsukoi: Dünyanın en güzel ilişkisine hoş geldiniz

Anime ve manga dünyasının en güzel örneklerinden biri olan Sekaiichi Hatsukoi, nadide bir yaoi örneği. Gey ilişkilerini en naif ve gerçekçi yönüyle anlatan eser, orijinal karakterlere sahip. Junjou Romantica’da olduğu gibi Sekaiichi Hatsukoi’de de 3 çiftimiz bulunuyor. Her bölüm ayrı bir çiftin hikayesinin anlatıldığı animenin müzikleri de ayrı bir güzel. Sizi alıp bambaşka dünyalara götüren bu güzel animenin konusu ise şöyle: 

Hazırlayan: ben sana dayanamam

Onodera babasının yayıncılık şirketinde çalışırken çıkan dedikodular yüzünden işten ayrılmaya karar verir. Torpille bir yere gelmediğini, kendi kendine de başarılı olabileceğini kanıtlamak için başka bir yayıncılık şirketinde çalışmaya başlar. Fakat burada da hiç bir tecrübesi olmadığı shoujo (Daha çok kızlara hitap eden romantik mangalar) manga departmanında görev verilir. Zaten başlı başına hüsran içinde olan Onodera bir de şefinin ilk aşkı olduğunu öğrenince daha da paniğe kapılmaya başlar. İşte bizde bu tatlı uke/seme (Aktif/Pasif) çiftimizin zaman ilerledikçe gelişen aşklarının hikayesini okuyoruz.

Sekaiichi Hatsukoi’de oldukça fazla sayıda karakter bulunuyor. Ağırlık doğal olarak erkeklerde tabi. Bu karakterler arasında en önemlilerden bahsetmek gerekirse;

Ritsu Onodera: Ritsu 25 yaşında ilk aşkını unutamayan hayli zengin bir aileden gelen  Edebiyat editörü bir erkektir.

Masamune Takano: Takano 27 yaşında  ailevi sorunları olan  ilk aşkını unutamayan elit bir aileden gelen baş manga editörüdür.

An Kohinata: Ritsu’nun  çocukluk arkadaşı aynı zamanda ailesinin zoruyla  nişanlısı olarak kabul ettirmek istediği kız arkadaşıdır. Ne kadar Ritsu  An’ı itse, ret etse de An bir türlü duygularını bastıramamıştır.

Takafumi Yokozawa: Yayınevi  satış sorumlusu Takano’nun üniversite arkadaşıdır. Takano ile bir gece yaşadıktan sonra  aşık olmuş fakat aşkına karşılık bulamamıştır. Takano’nun en iyi arkadaşı olarak kalmıştır.

Chiaki Yoshino: 28 yaşında yayınevinde Mangakar’dır. Çocukluk arkadaşı Hatori  aşkını itiraf ettikten sonra onu kaybetmemek için  aşkına karşılık verir, zaman geçtikçe Hatori’ye karşı hisleri güçlenir.

Yoshiyuki Hatori: Küçük yaşlardan itibaren  Chiaki’ye karşı hisleri vardır fakat yıllardır bunu belli edememiştir. Chiaki’nin bu durumu anlamaması Hatoriye acı vermeye başlamıştır. Bununla baş etmek için hem çocukluk arkadaşı hem de editörü olan  Chiaki’den ayrılmak ister  fakat bunu başaramayıp daha fazla bağlanacaktır. 28 yaşında yayın evinde editör.

Aslında Takano, Onodera’nın lise yıllarında aşık olduğu ve sonrasında kendisiyle sadece oyun oynadığını düşündüğü Masamune Saga’nın ta kendisidir. Onodera lise zamanlarında ona ilan-ı aşk ettiğinde aldığı karşılık sonrasında aptal yerine koyulduğunu düşünüp, Saga(Takano)’yı o an itibariyle terk etmiştir. Yıllar sonrasında tekrar yolları kesişen Takano ve Onodera bundan sonra nasıl davranacaktır?

Sekaiichi Hatsukoi yukarıdaki sorunun cevabını arayan bir anime. 2 sezon, 24 bölüm ve 1 film boyunca git-gellerden oluşan ve zamanla gelişen çarpıcı bir ilişki ve mükemmel bir aşka tanık oluyoruz. Gey temalı animeler arasında bende ayrı bir yere sahip olan Sekaiichi Hatsukoi’yı herkes seyretmeli diye düşünüyorum. Bu soğuk ve karlı günlerde yiyeceğinizi ve içeceğinizi alarak ekranın karşısına geçip Japon diyarından çıkan bu animeyi izlemek sizi kesinlikle mutlu edecektir.

3. SAYI
HOMOJENOkumak İçin Tıklayın!
İndirmek İçin Tıklayın!

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. 3. SAYI – HOMOJEN

Comments are closed.