Tolga Akyıldız’la %100 Açık Sahne Etkinlikleri

Gazeteci, yazar Tolga Akyıldız’ın müzik yazılarından sonra yeni fikirler üretip, hem müzik bloggerlarıyla buluşmalar organize etmesi, hem de 2014 yılından günümüze kadar düzenlediği Açık Sahne etkinlikleriyle, son yıllarda özlem duyduğumuz faaliyetleri hayata geçirmesiyle bizlere umut ışığı olan isim haline geldi.

Hazırlayan: İlker Bozkurt

Geçtiğimiz Nisan ayında Garaj İstanbul’da 10. Kez düzenlenen Açık Sahne etkinliğine katılma fırsatı bulduktan sonra bu etkinlikleri ne kadar çok özlediğimin bir kez daha farkına vardım. Bu sebeple de 10 kez düzenlenmiş olan Açık Sahne etkinliklerini yazarak sizlerle paylaşmak istedim. Etkinliklerde tanınmış isimlerin yanı sıra yeni müzisyen ve gruplara da şans veriliyor olması, kar amacı güdülmemesi de bu çalışmaların desteklenmesi gerektiğini de bizlere gösteriyor.

Bu etkinliklere kimler katılmış diye soranlar için şimdi kocaman bir liste paylaşıyorum sizinle. Şebnem Ferah, Fuat Güner, Moğollar, Bulutsuzluk Özlemi, Mavi Sakal, Yaşar, Ayşegül Aldinç, Hayko Cepkin, İskender Paydaş, Gökhan Türkmen, Feridun Düzağaç, Aslı Gökyokuş, Ceza, Model, Gece Yolcuları, Koray Candemir, Murat İlkan&Metin Türkcan Akustik Proje, Melis Danişmend, Ferman Akgül, Aylin Aslım, Can Bonomo, Demir Demirkan, Tibet Ağırtan, Atiye, Pamela, Cenk Taner (Kesmeşeker), Fatma Turgut, Pinhani, Keremcem, Göksel,  Yüksek Sadakat, Redd, Erdem Yener, Kargo, Ogün Sanlısoy, maNga, Harun Tekin, Gripin, Kolpa, Aydilge, Karaca Project, Can Gox, Sansar Salvo, Çiğdem Erken, Gece, Güntaç Özdemir, Sultana, Şenay Lambaoğlu, Sarp, Mavi, Peyk, Özge Fışkın, Bora Duran, Genç Osman, Bertuğ Cemil, Neyse, Atlas, Tuna Kiremitçi, İrem Derici, Hediye Güven, DörtxDört, Neslihan Engin, Derin Sarıyer, Ceylan Ertem, Özge Borak, Sevinç Erbulak, Alpay Erdem, Ayça Varlıer, Sattas, Rashit, Ege Çubukçu, Multitap, Bedük, Lara Di Lara, Kıvılcım Ural, Ters Takla, Nükleer Başlıklı Kız, Güvenç Dağüstün, Ayşe Saran, Ete Kurttekin, Oğuz Kaplangı, Yedinci Ev, Levent Özer, Fuat, Miya, Esin İris, İrem Candar, Aslı Demirer, Nuri Harun Ateş, Biz, Nilipek, The Away Days, Pera, You May Kiss The Bride, Emir Yargın, Selin Sümbültepe, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Arslonga, Kung Fu, Kalben, Motto, Keti, Eskici, Frapan, Kuytu, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Siyah, In Hoodies, Sekerse Tehlike, Ahmet Beyler, Ozan Ekici, Gökcan Sanlıman, Son Feci Bisiklet, Papyon, Alpman&The Midnight Walkers, Korkuluk, Yaşlı Amca ve belki de adını yazmayı unuttuğum daha nice müzik insanı.

Böyle geniş bir kadroyu 10 etkinlikte bir araya getirebilen başka bir organizasyon var mıdır diye de sormadan geçemiyor insan. Tabi bu açık sahne performanslarına katılan tüm müzisyenleri, izlemeye giden tüm seyircileri ve elbette Tolga Akyıldız ve emeği geçen tüm ekibini kocaman tebrik etmek gerekiyor.

Etkinlikler Garaj İstanbul’da gerçekleşiyor, saat 21:30 gibi sahne başlıyor, gece 02:00 sularında da etkinlik son buluyor. Tabi bu sahne alan ve performans gösteren isim sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Giriş fiyatları da 30 tl civarında. Biletler hem biletix hem de Garajİstanbul girişinden alınabiliyor. Bir sonraki Açık Sahne ne zaman diye sorarsanız, Eylül ayı itibariyle yeniden bizlerle olmaya devam edecekler.  11. Açık Sahne 14 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşecek.

5. SAYI
HOMOJENOkumak İçin Tıklayın!
İndirmek İçin Tıklayın!