Yeni çıkan albümler

Pentagram

2015’te neler dinledik neler. Yeni yılda bizleri hangi albümler bekliyor diye düşünürken hem 2015’in son günlerinde çıkmış hem de yeni yılın ilk günlerinde bizleri karşılayan yepyeni albümlerden oluşan sıcak mı sıcak bir liste hazırladık. Ayrıca siz sevgili müzik severlerimiz için Spotify üzerinden hazırladığım playlistlerden de keyifle dinleyeceğinizi düşündüğüm şarkıları sizlerle paylaşacağım. Alternatif müzik severler Spotify üzerinden British Obsession isimli playlisti dinleyebilirsiniz. Takipte kalın.

Hazırlayan: Uğur Ateşli

 • David Bowie – Blackstar: 2016’ya girdiğimiz ilk günlerde bizleri önce bu güzel albüm ile sevindiren ardından vefatı ile bizleri üzen sanatçının son stüdyo albümü Blackstar. Albüm 7 tane yeni Bowie şarkısını barındırıyor. Kilit şarkılar ise; Dollar days, Girl loves me
 • Daughter – Not To Disappear: İngliz grubun 2. Stüdyo albümü olan Not To Disappear grubun kusursuz İndie Folk tarzını sürdürdüğü başarılı bir albüm. 2016’nın ilk günlerinde bizleri karşılayan albümün kilit şarkıları ise şöyle; Made of stone, To belong
 • Soner Sarıkabadayı – Taş: Albüm ‘Taş’ isimli yeni bir şarkıyı ve daha önce yayınlanmış ‘Unuttun mu Beni’ isimli şarkıyı barındırmaktadır. Soner Sarıkabadayı yine 2 şarkı üzerinden birçok remixle bir albümü doldurmayı başarmış.
 • Pinhani – Kediköy: 2015’in son günlerinde çıkan albüm için söylenecek çokta fazla bir şey yok. Kötü mü? hayır, İyi mi? Hayır. Ortalama bir albüm diyebiliriz Kediköy için. Akustik gitar ve nefesli çalgıları iyi bir şekilde harmanlayan albümün kilit şarkıları ise; Nehirler durmaz, Kurtar.
 • Skunk Anansie – Anarchytecture: 90’ların mükemmel gruplarından Skunk Anansie uzun bir aranın ardından aramıza katıldı. Uzun süre mükemmel vokali ile solo kariyer yapan Skin’in sert vokalini, ustaca çalınmış drivelı gitarlarla dinliyoruz. Albümün kilit şarkıları ise şöyle; Suckers, Victim.
 • Nathaniel – Yours: Güney afrikalı şarkıcı Nathaniel Willemse ilk albümünü  çıkarmakla kalmamış, mükemmel bir albüme de imzasını atmış. Çok iyi hazırlanmış pop şarkılarının altından başarılı vokali kalkan sanatçının, albümdeki kilit şarkıları şöyle; Animals, Flava.
 • Mehmet Erdem – Hepsi Benim Yüzümden: Yepyeni şarkılar ile bizleri sevindiren yer yer hüzünlendiren Mehmet Erdem ‘Sarı Çizmeli Mehmet Ağa’ gibi bilinen şarkıları kendi tarzında yorumluyor albümde. Albümün kilit şarkıları ise; Olur o zaman, Gidesim Var.
 • Pentagram – Live MMXIV: İçerisinde her biri hit olmuş bir çok Pentagram şarkısının canlı kayıtlarının bulunduğu albüm, grubun fanları için kaçırılmaması gereken bir metal albümü. Kilit şarkılar ise; Sand, Wasteland.
 • Panic At The Disco – Death Of A Bachelor: Pop punk’ın bayrağını ellerinde taşımaya devam eden grup yine kendilerine yakışır rengarenk bir albüme imza atmış. Albümdeki kilit şarkılar ise; Victorious, Hallelujah.
 • Büyük Ev Ablukada – Hayaletler: Yeni bir albüm olmayabilir ama yeni ve mükemmel bir albümün habercisi. Mart ayında çıkması planlanan Fırtınayt albümünden ilk single. Hayaletler alıştığımız o bol akustik Büyük Evden biraz uzak biraz yakın. Bizler sevdik sizlerde umarız seversiniz.

 

3. SAYI
HOMOJENOkumak İçin Tıklayın!
İndirmek İçin Tıklayın!

1 Trackbacks & Pingbacks

 1. 3. SAYI – HOMOJEN

Comments are closed.