Yeni çıkan albümler

2017 müzik açısından oldukça bereketli bir yıl. Uzun süredir özlediğimiz birçok isim bu sene sahnelere geri dönüyor. E haliyle önümüz de yaz olunca etraf bir hayli şenleniyor. Sizlere önümüzdeki günlerde oldukça dinlenebilecek 10 albümden bahsettik.

Hazırlayan: Uğur Ateşli

 

1.Deniz Tekin-Kozakuluçka

Yok, işte Kalben’i taklit ediyor, yok işte Batılı aksanından kurtulsaydı iyiydi gibi bir sürü eleştiri okudum. Eleştiri evet bazen iyidir lakin akustik gitar ve vokal ikilemesini oldukça tek düze olmadan dinlenebilir bir müzik haline getirmek kolay değildir. Akustik performanslarından hatırladığımız şarkıcı, oldukça güzel kayıtlarla karşımıza çıkıyor albümde. Kilit parçalar ise: Bende bir problem var, Beni vur (akustik)

 

2.Nelly Furtado-The ride

Bir zamanlar ne dinlerdik kendisini diyenleri duyar gibiyim. Uzun süredir fazla ortalıkta görünmedi Nelly Furtado. Lakin oldukça başarılı bir albüme imzasını atmış. Güzel vokal alternatif pop tınıları ile indie alt yapılarla dikkat çekici bir kayıt haline gelmiş. Kilit parçalar ise: Sticks and Stones, Cold hard truth.

 

3. Gorillaz-Humanz

6 yıldan sonra grubun ilk uzunçaları. Uzun süredir kayıtta olduklarını bildiğimiz grup sonunda yüzlerimizi güldürdü. Damon Albarn albümün parti kaydı, club kaydı olduğunu söyledi. 26 şarkılık albümün kilit şarkıları; Saturnz Barz, Andromeda.

 

4-Incubus-8

Adından anlaşılacağı gibi grubun 8. Stüdyo albümü. Uzun süredir ortalıkta görmediğimiz grup, alternatif rock tınılarına güçlü vokal ve sözlerle bu albümde de devam ediyor. Kilit şarkılar ise; Glitterbomb, Undefeated.

 

5-The Chainsmokers-Memories…Do not open

Uzun süredir Coldplay ile yaptıkları düet ile adından oldukça söz ettiren ekip, içerisinde o meşhur düeti de barındıran albümlerini çıkardı. Gerçeği söylemek gerekirse kötü demek istemesem de pek başarılı bir albüm değil. Bilhassa elektronik ve pop dünyasında sürekli farklı şeyler deneyen ve üreten isimlerin yanında başarısız kalıyor ikili. Kilit parçalar ise şöyle: Something just like this, Break up every night.

 

6-Kasabian-For Crying out loud

Bu sene oldukça uzun süredir etrafta görmediğimiz isimlerin yeni kayıtlarını dinleyeceğiz anlaşılan. O isimlerden biri de Kasabian. Açıkçası genel anlamda tarzlarından çokta öteye gitmiş bir grup değil. Bu asla kötü demek değil ama sabit seyirde ilerliyorlar. Kilit şarkılar ise; Comeback Kid, Are you looking for action?

 

7-Vancouver Sleep Clinic-Revival

Bir sürü e.p yayınladıktan sonra ilk uzunçalar ile bizleri selamlıyor Vancouver Sleep Clinic. Kesinlikle kuvvetli bireysel unsurlara sahip bir albüm. Oldukça keyifli triphop tınılarını duygu yüklü vokal ile topluyor. Lakin bu sene dinlediğimiz rakipleri Bon iver veya Sampha gibi isimlerin yanında oldukça sönük kalıyor albüm. Kilit şarkılar ise; Unworthy, Living water.

 

8-Jamiroquai-Automaton

7 yılın ardından dans funk esintisi geri döndü. 7 yıldan sonra bu gönüller efsane bir şey beklese de, albüm ortalama bir albüm seviyesinde. Kilit şarkılar ise; Shake it on, Cloud 9

 

9-Deep Purple-Infinite

InFinite 70’lerin içinden çekilmiş gibi geliyor, ancak modern olarak üretilmiş bir albüm. Deep Purple yaşlanıyor, ama müzikleri kesinlikle değil. Kilit parçalar; Time for bedlam, All i got is you.

 

10-Cold War Kids-La divine

Ekip alternatif rock esintili hafif pop soslu eğlenceli bir albüme imza atmış. Bahar aylarında ve önümüzdeki yaz aylarında birçok festivalde dinleyeceğimiz bir albüm olacak. Kilit parçalar ise; Love is mystical, So tied up.

8. SAYI

HOMOJENOku

İndir