Yıldız Geni

Modanın bize sunduğu en hip isimlerle tanışma zamanı. Bu isimlerin ortak noktaları da sahip oldukları kusursuz genler. Karşınızda Kaia & Presley Gerber, Iris Law ve Maya Hawke!

Hazırlayan: Buğra Levent

Kaia Gerber:

Öncelikle 15 yaşınıza bir dönün, o yıllarda neleri hayal etmiştiniz ve ne kadarını başarabilmiştiniz? İlk gençlik yıllarınızda, modanın şaşaasına ya da oyunculuğun gizemle dolu o dünyasına adım atmayı aklınızın ucunuzdan geçirmiştiniz belki de. İşte Kaia Gerber, bunları hayal etmekle kalmadı, henüz 14 yaşındayken –yani geçtiğimiz yıl- ikonik bir model olarak hafızalarımızdaki tazeliğini koruyan annesi Cindy Crawford ile Vogue Paris’e kapak oldu! Yükselişinde annesinin payını yadsıyamasak da, kendisi günümüzün en önemli gücü olan sosyal medyayı çok doğru bir şekilde kullanarak ne kadar başarılı olduğunu ve stratejik hareket edebildiğini gösterdi. Zira Instagram’da 1 milyon 200 bin takipçisi bulunmakta.

Modaya ilk adım atışı 10 yaşındayken Versace’nin çocuk koleksiyonun yüzü olmasıyla başladıysa da, modelliğinin resmiyete kavuşması için 3 yıl bekledi Kaia. Bu kararında annesinin etkisi büyüktü pek tabii. 13 yaşındayken en önemli model ajanslarından biri olan IMG ile anlaşma imzalayan bu yükselen yıldız, daha sonra akranlarının imrenerek takip ettiği Teen Vogue’a tam 14 sayfalık bir çekimle konuk oldu. Bu başarısına büyük modaevleri kayıtsız kalmadı. Yine 14 yaşındayken, kırılmamış bir rekoru kırmayı başardı, Alexander Wang’in yüzü oldu. Annesi Cindy Crawford’un ilk kez bir kampanya çekiminde yer alışının, 19 yaşına tekabül ettiğini de eklemeliyim.

Şimdilerde Marc Jacobs’un ikonik parfümü Daisy’nin yüzü olarak karşımıza çıkan Kaia’nın modellik yapmasına annesinin ilk günlerde bir nebze karşı çıktığını biliyor muydunuz? Nedeni de, şimdilerde modellerin anoreksiyaya yöneltilmiş olması. Hatta Cindy Crawford, eğer Kaia ölüm diyeti yapmaya kalkarsa, modellik hayatının son bulacağını da belirtmiş.

Gencecik yaşında tasarımcıların ilham perisi haline gelen Kaia’nın arkadaş grubuna bir göz atalım dilerseniz. Bella Hadid, Cara Delevingne ve Taylor Swift. Bu moda dünyasının A listesine adını çoktan yazdırmış olan en hip yüzlerle bir araya geldiklerinde neler konuştuklarını da merak etmiyor değilim. Fotoğrafa ait teknik bilgileri annesi sayesinde bildiğini söyleyen ve fotoğraflarda da asla kötü çıkmayacağını belirten Kaia’nın bu kızlardan da sosyal medyayla ilgili öğrenmesi gereken çok şey var!

Geçtiğimiz Pazar gününde St. Barts’ta denizden çıkarken görüntülenen Kaia, kırmızı mayosunun içinde annesinin 90’lı yıllardaki hali kadar seksi, güzel ve kusursuz görünüyordu. Ki modellik de bir nevi aile geleneği değil mi zaten?

Presley Gerber:

Adeta “erkek güzeli” deyiminin bir karşılığı olan Presley Geber, kız kardeşi Kaia gibi rüştünü erken yaşlarda ispatlayanlardan. Annesinin güzelliğini alan Presley, fotoğraf becerilerini sergilediği Instagram’da şimdiden 264.000 takipçiye ulaştı bile.

2 Nisan’da “2017 Fashion Los Angeles Awards” da “Yükselen Model” ödülünü alan bu yakışıklı, o gecede ailesinden de büyük destek gördü. Son olarak Dolce & Gabbana’nın hayli renkli kampanya çekiminde Gabriel-Kane Day-Lewis (Isapelle Adjani ve Daniel Day- Lewis’in oğlu), Rafferty Law (Jude Law ve Sadie Frost’un oğlu) ve Brandon Thomas Lee (Pamela Anderson ve Tommy Lee’nin oğlu) ile yer alması; onun bu ödülü ne kadar hak ettiğinin bir göstergesi aslında. (Editörün Notu: Saydığım bu isimlerin de mükemmel genlere sahip olduğunu belirtmek gerek!)
IMG ile anlaşmalı olan 17 yaşındaki Presley’nin L’Uomo Vogue’da eğlenceli ve dinamik, Lui’de ise oldukça seksi bir çekimle karşımıza çıkması, onun modelliğe dair algılarının açık olduğunu gösterirken bir yandan da daha da başarılı olacağını kanıtlıyor. Bu başarısının en büyük yardımcılarından biri de, kendisinin fotoğrafçılıkla yakınen ilgili olması. –Ki kardeşi Kaia’nın fotoğraflarını sıkça çekiyor!- Tam da modelliğin gerektirdiği gibi her karaktere bürünebilmesi, onun bizi kah güldürebileceğine kah nefesimizi kesebileceğine işaret ediyor.

Ailesinin desteğini alınca her şeyin daha kolaylaştırıcı geldiğini düşünen ve bu destekle daha da rahatlayan Presley’nin annesinden modellikle alakalı aldığı en büyük dersse, düşmemesi gerektiği. Ki bunu da başaracağına eminim. Bakalım bizi onla ilgili nasıl sürprizler bekleyecek?

Iris Law:

“Aramızda Jude Law’ı sevmeyen var mı?” diye seslensem, kim kolaylıkla hayır diyebilir ki… İşte tam da bu noktada sizleri yeni biri ile tanıştırmak isterim: Iris Law. O kim mi? Jude Law’un karizmasını, cool ve bir o kadar da gönülçelen hallerini yansıtan 16 yaşındaki kızı.

Gençliğinin en güzel günlerini yaşayan Iris’in modayla tanışması İngiliz markası Illustrated People’ın yüzü olmasıyla başlasa da; ona asıl ününü getiren şey Burberry’nin yüzü olmasıydı. Markanın en hit güzellik ürünlerinden biri olan Burberry Beauty’s Liquid Lip Velvet’in yüzü olan Iris, bu kampanyada yer almasıyla ilgili de şu açıklamayı yaptı: “Böylesine ikonik bir marka olan Burberry ailesinin bir parçası olmak ve onlar için kampanyada rol almak, benim için bir onurdur.” Ki Burberry Beauty’nin kampanya çekimlerinde daha önce Cara Delevingne, Jordan Dunn ve Edie Campbell gibi isimlerin yer aldığı düşünülürse; bu çok büyük bir başarı!

Modellik ajansı Tess Management ile anlaşmalı olan Iris, 69.100 takipçisi olduğu Instagram hesabından kendi renkli, eksantrik ve keyifli anlarını paylaşıyor. Ki o karelere baktığınızda bile kendisinin sivrilen bir yüz olduğuna tanıklık edebilirsiniz. Sanırım, Kate Moss ile yakın olmasının sırrı da sosyal medyada dahi gösterdiği bu başarıda gizli. (Iris’in kardeşi Rafferty de kendisi gibi bir model. Hatta dikkatli okurlarımızın kendisinin Presley Gerber gibi Dolce & Gabbana ile aynı kampanya çekiminde yer aldığı bilgisi bu yazımda gözlerine takılmış olabilir.)

Johnny Depp ve Vanessa Paradis’in güzeller güzeli kızları Lily-Rose Melody Depp, Chanel’in yüzü olurken; Iris’e de bu kampanya çekiminde rastlamak, “Acaba sonraki Lily-Rose Depp de Iris mi olacak?” sorusunu sormama neden oldu.

Maya Hawke:

“Gelecek Dree Hemingway kim?” derseniz, yanıtı işte tam da bu satırlarda: Maya Hawke! Uma Thurman ve Ethan Hawke’in kızı ve aynı zamanda da mükemmel bir karışımı olan Maya; gözleri, aurası ve stiliyle Dree’yi hayli andırıyor.
18 yaşındaki Maya; İngiliz markası All Saints’in yüzü olarak moda arenasında konuşulmaya başlandı bile. Zira markanın kreatif direktörü Wil Beedle; onun cool, akıllı ve yeni fikirler, kreatif süreç ve yaşam konusunda bulaşıcı bir coşkusu olduğunu belirtmiş. Wil Beedle ile çalışmak, tabii ki Maya için de oldukça memnuniyet verici olmuş. Hatta Beedle; diğerlerini dinleyen ve kendi içgüdüsünü de çekimler boyunca takip eden biriymiş.
Son olarak New York Moda Haftası’nda da gösterilen “Far From Here” adlı kısa filmde de rol alan bu yetenekli kız, burada da rüştünü ispatladığını gösterdi. Zac Posen gibi tasarımcıların elbiselerini giymekten keyif alan Maya için güzel günler görünüyor!

8. SAYI

HOMOJENOku

İndir