Gerçek Bir Gönülçelen: Anwar Hadid

Yaşıtlarından farklı olan görgüsü ve bünyesinde barındırdığı star ışığıyla Anwar Hadid; moda sektörünün fresh yüzlerinden biri. Önlenemez yükselişleriyle adlarından sıkça söz ettiren Gigi ve Bella Hadid’in kardeşi Anwar’ı keşfetme zamanı!

Hazırlayan: Buğra Levent

 

Reality yıldızı Yolanda Foster ve emlak girişimcisi Mohamed Hadid’in en küçük çocuğu ve tek oğlu olan 17 yaşındaki Anwar Hadid’in büyüsüne kapılmamak imkansız. Kendisiyle ilk rastlaşmanız, ablası Gigi ya da Bella ile ilgili bir haber sayesinde olabilir; ancak 800.000’den fazla takipçiye sahip olduğu Instagram hesabının da Keşfet bölümünden size göz kırpması olası. Zira Anwar, kamera karşısında olmak hakkında ablalarından aldığı “Kendin ol, eğlen ve göz ifadelerine odaklan.” öğüdüyle her bir Post’u ile heyecanlandırmayı başarıyor.

Yüz hatları ve cool duruşuyla gönülçelen bu yakışıklıyı sizlere tanıtmaya ailesi ile başlayalım. Zira karşımızda annesine çok düşkün olan ve ailesini dayanağı olarak gören biri var.  Nylon dergisine verdiği röportaja göre; annesi, çok açık fikirli ancak söz konusu tavırlar olduğunda eski moda tavır takınabiliyor. (Yazarın notu: Annesinden insanlara karşı kibar ve saygılı olmayı, onları baş tacı etmeyi elden bırakmaması gerektiğine dair bir hayat dersi almış. Yaptıkları ve kurduğu doğru kontaklar, bu öneriyi hiç de yabana atmadığını gösteriyor.)  Ablaları, onun en yakın arkadaşları ve kendi deyimiyle yaşama sebepleri; Gigi, ailenin beyini, Bella ise kimsenin ona limit koymasına izin vermeyen bir özgür ruh.  Aynı zamanda onlardan, kızlar hakkında her zaman ihtiyaç duyacağı pek çok şeyi öğreniyor.

Geçtiğimiz Şubat’ta IMG Models ile sözleşme imzalayarak resmi olarak modellik kariyerine başlayan Anwar, modaya ablaları modelliğe başladıktan sonra merak sarsa da, kıyafetlerin dilinden çok iyi anladığını çarçabuk kanıtladı.  Sadelikten şaşmadı, kimselere benzemeye çalışmadı, GQ’nun deyimiyle Kanye West klanından biri olmadı.  Karşımıza üniforma haline getirdiği beyaz tişörtü ve siyah Jean’i ile çıktı. Tasarımcı kıyafetleri içinde yetişmediğini, bunun onun için çok yeni olduğunu dile getirdi; ama cool hali ve seçtiği doğru parçalar onun filizlenen bir stil ikonu olacağına işaret etti. Stilistin üzerine çalıştığı görünümler ile karşımıza çıkmaktansa, modaya kendi özgün bakış açısını yansıttı. Hatta iki yıl önce kıyafet tasarlamak üzerine çalışmaya başladı ve şimdiden tasarladığı bir grup giysinin olması, onun yakında üretim sürecine geçebileceğini gösteriyor. –Ki geçmişte dedesinin Hollanda’da tişört tasarımcısı olduğuna bakarsak, bu tutku bir genetik miras.- Bu tasarımların hedef kitlesi mi dediniz? Sadece kadınlar ve erkekler değil, onları giymek isteyen herhangi biri.

Annesi Yolanda ve ablası Bella gibi Lyme hastalığı ile mücadele etse de, aktif olmaktan hiç vazgeçmeyen biri Anwar. Mükemmel sosyal becerileri, iletişim yeteneği ve dinamizmi el attığı her alanda başarılı olmasını sağlıyor. En büyük tutkusu basketbol oynamak olsa da; futbol, yüzme ve sörf de onun ilgi alanları arasında. Ve sıkı durun: Liseyi bitirdikten sonraki hayali, New York’ta moda okumak. İsminin Arapça’da“ışık çıkaran”, “karanlıkta ışık saçan” ve “parlayan” gibi anlamlara gelmesine şaşmamalı.

Söz konusu rekabetin ve dedikoduların damgasını vurduğu moda sektörü olduğunda, yapılan arkadaşların ne kadar kalıcı ve sağlıklı olduğu tartışma konusu olmuştur. Anwar’ın Jaden Smith ve Lucky Blue Smith ile arkadaş olması, aklımızda bu yüzden soru işaretleri uyandırmıştı; ancak ona göre aynı işi yapan insanlarla kurduğu bu bağ onun için artı değer. Bunun bir rekabet olduğunu düşünmüyor; aksine Jaden ve Lucky Blue ile birbirlerinden sıkça öneri aldıklarını dile getiriyor. Yaptıkları ve imza attıkları başarıları hakkında karşılıklı yapılan bu fikir paylaşımları, onu daha da besliyor.

Finansal olarak bağımsızlığını ilan etmeye ve dünyayı keşfetmeye başladığı için heyecanlı olduğunu dile getiren Anwar, dünyayla iletişim kurmanın doğal yolunu sosyal medya olarak görüyor. Zira onun jenerasyonu, sosyal medya ile çalışmak için doğsa da, bu deryada kalabalıkların arasından sıyrılmak ve hatta doğru paylaşımlar yapmak adına stratejik çalışmak onu yormuyor mu? Tüm bu çabalar aslına bakıldığında, hızlı büyümenin belirtisi değil mi? Kendisine göre, bu endişelerimiz yersiz: “Fikrimce yaşam bugünlerde her yerde hızlı ilerliyor. Bilmek istediğimiz herhangi bir şeyi internette buluyoruz, bu yüzden otomatik olarak hızlı olgunlaşıyoruz, ancak ben kendimi kendi hızında olgunlaşan bir ergen gibi hissediyorum.” O zaman tamam, delikanlı!

Bu yazının yazıldığı sıralarda ablası Gigi’nin Milano’da defile çıkışında sokak ortasında kavga ettiği haberi geldi. Etrafındaki insanlara yumruk ve tekme savururken görüntülenmesi, zor sakinleşmesi ve otomobiline binene kadar bağırması; hiç yakışık almamış doğrusu. Umarız Anwar, bu ve bunun türevi bir hataya düşmez. Ona ilham veren tüm markalarla çalışması ve hayalini kurduğu moda eğitimini alıp çıtasını daha da yükseltmesi dileğiyle…

6. SAYI

HOMOJENOku

İndir