Yeni çıkan albümler

Editors

1)Lana Del Rey-Honeymoon: 2014’ te yayımlanan Ultraviolence’in ardından arayı çok açmadan bizleri sevindiren Lana Del Rey, mükemmel bir albüme imzasını atmış. Albümden çıkan ilk single High By The Beach ise albümün kilit şarkılarından.

2)Editors-In Dream: The Weight Of Your Love albümden itibaren alıştığımız Editors gitar riflerinin değişmesi ile ustalıkla kullanılan “synthesizer”ı bu albümde daha yoğun hissediyoruz. Alışagelen Tom Smith vokalini ise bu albüm ile farklı boyutlarda duyabiliyoruz. 2013’te Rockn Coke’ta bizleri coşturan grup 6 Aralık akşamı Volkswagen Arena’da bizlere mükemmel bir sahne performansı vaat ediyor.

3)Gülben Ergen-Kalbimi Koydum: Uzun bir aradan sonra albüm yayımlayan Gülben Ergen 2015’in sonunda hepimizi mutlu edecek bir albüme adını yazmış gibi duruyor. Bu kış sık sık duyacağımız hit parçaları içerisinde barındıran albüm daha şimdiden dijital platformlarda en çok aranan şarkıların arasına girmiş bulunmakta. Kilit şarkılar ise: Yıkıl Karşımdan, Kalbimi Koydum.

4)Kaan Tangöze- Gölge Etme: Kötü dersek cesur şarkı sözlerine ayıp olur, iyi dersek Duman’a yazık olur. Ne dersek diyelim maalesef akustik gitar ve mızıka melodileri ile basit bir Bob Dylan taklidinden öteye geçmiyor. Kilit şarkılar: Taksim Meydanı, Kıyamet.

5)Ellie Goulding-Delirium: İlk albümleri kadar güzel mi? Hayır! Ama güzel sesine ithafen dinlenir mi? Kesinlikle! Şans verilmesi gereken bir albüm. Kilit şarkılar: Army, Lost and Found.

6)Beirut-No No No: Kulaklarımızın pasını bir kez daha silmeyi başaran Amerikalı grup mükemmel keyboard tınıları ve gitarları ile bu yılın en iyi “Indie” albümlerinden biri olmaya aday. Kilit şarkılar: NoNoNo, Perth.

7)Güliz Ayla-Güliz Ayla: Kendi adını taşıyan ilk albümünden çıkan Olmazsan Olmaz ile tanıdığımız sanatçı, başarılı bir pop albümüyle gönüllerimizi fethetti. Albümde Sıla’nın ve müzisyen kadrosunun katkısı büyük. Kilit şarkılar: Bahsetmem Lazım, Varsayalım.

8)Def Leppard-Def Leppard: Grubun kendi adını taşıyan 12. stüdyo albümü yılın en iddialı metal albümlerinden. Çok uzun bir aradan sonra bizleri sevindiren albümün kilit şarkıları ise Lets Go, All Time High.

9)Feridun Düzağaç-Başka: Başarılı mı? Sonuna kadar! Eski albümlerini aratır mı? Fazlası var, eksiği yok. Karanlık sonbahar günlerinin albümü olmaya aday, mükemmel bir albüm. Kilit şarkılar: Kül, Biçare.

10)Diana Krall-Wallflower(The Complete Sessions): Caz severlerin dikkatine: Eagles’ten Bob Dylan’a pop klasiklerinin mükemmel caz yorumu… Geçtiğimiz günlerde ülkemizde ağırladığımız sanatçının albümdeki kilit şarkıları: Fells Like Home, Califonia Dreamin.

Hazırlayan: Uğur Ateşli

2. SAYI
HOMOJEN
Okumak İçin Tıklayın!
İndirmek İçin Tıklayın!