90’lı yılların en çok izlenen dizisi “Friends”

“Smelly cat, smelly cat it’s not your fault”         

Friends, 90’lı yılların en çok izlenen dizisi olarak Amerika tarihine geçmiştir. Her oyuncunun birbirinden güzel karakterleri, o karakterleri benimsemesi, severek oynaması diziye apayrı bir şekilde canlılık katıyor. Her kesimden izleyiciyi ekrana çekmiştir. Dizide 6 karakter bulunmaktadır. Phoebe, Monica, Chandler, Ross, Rachel ve Joey.

Hazırlayan: ruhibey

Phoebe annesinin intiharı ve babasının bırakıp gitmesinden sonra çocukluğunu sokakta geçirmiş, sokaklarda yaşamış daha sonra her şeyi yoluna koyarak yeni bir dünya oluşturmuş barışçı, vejetaryen, iyimser, hayvan ve insan hakları savunucusu bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Her türlü eril dile karşı duruyor. 6. Sezonda ‘kız’ dedikten sonra buna sinirlenip ‘kadın’ demesinden bunu anlayabiliyoruz.

Monica, aşçı ve temizlik hastası bir karakter. Aynı zamanda Ross’un kız kardeşidir. Disiplin ve düzen aşığı. Evindeki herhangi bir eşyanın yeri değiştiği an bunu ilk bakışta anlayabilen çılgın mı çılgın bir karakter. Richard’la uzun süren ilişkisinden sonra çökme dönemi yaşamış fakat ileri bölümlerde kimsenin tahmin edemeyeceği şeyler yaşamıştır.

Chandler’in kimse ne iş yaptığını bilmiyor. Bir şirkette çalışıyor fakat ne üzerine bilinmiyor. Her muhabbet üzerine bir şaka patlatmayı çok sever. Babası ise trans bir kadındır.

Joey aktördür. Dizideki en saf karakter. En sağlam repliği “how you doin?”le kendini gösteriyor.

Ross, çocukluğundan beri dinazorlara olan hayranlığından dolayı paleontolog olmuş. Müzelerde çalışıyor.  Eşinin daha sonradan lezbiyen olduğunu öğrenmesi üzerine dünyası başına yıkılmış fakat düğünlerine kadar gitmiştir. Rachel’a olan aşkından dolayı çoğu zaman kendinden geçiyor.

Rachel, Barry ile olan düğününden kaçıp Central Park’a gelip tesadüf eseri lise arkadaşı Monica’ya rastlar ve ev arkadaşı olur. Zengin ailenin çocuğu olarak ilk bölümden itibaren kredi kartlarını kırıp “Welcome to the real world” noktasına gelmiştir. Sonrası kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan cafede kahve dağıtan ve moda üzerine işlerde çalışan bir karakter olmuştur.

Friends ilk bölümden itibaren insanın içini ısıtan ve samimiyetin doruklarına çıkaran bir dizidir. Her bölümüyle güzel ve özel bir dizidir. 10 sezonunu da bayıla bayıla hayranlıkla izlemeniz dileklerimle.

 

9. SAYI

HOMOJENOku

İndir