Ben İbneyim

Ben ibneyim,
Hem de kendimi bildim bileli. Kadınlardan cinsel anlamda hayatım boyunca hoşlanmadım hiç. Içime kapanık, pısırık bir çocukluk geçirdim. Kızlarla seksek oynar, ip atlardım, korkardım erkeklerle oyun oynamaya, futboldan anlamaz ve sevmezdim. Konuşurken diğer erkek çocuklar gibi sin-kaflı sözler kullanmaktan nefret ederdim. Akranım olan çocukların dünyası bana çok korkunç gelirdi. Onlar gibi saldırgan, agresif bir çocukluk yaşamaz, kendimi onların sert ve kırıcı dünyalarından uzak tutardım.

Ben ibneyim,
Henüz 10 yaşlarında ufacık bir çocukken bile biliyordum farklı olduğumu. Biraz büyüyüp ergenlik dönemine girdiğimde çevremdeki genç erkeklerin kız sevgilisi varken ben benden yaş olarak büyük erkeklere aşık olurdum ve korkardım bunu başkalarıyla paylaşmaya. ‘Neden böyleyim’ diye düşünür yanıtını bulamazdım. Sanırdım ki bu dünyada bir tek ben böyleyim, herkes ‘normal’ bir tek ben farklıyım sanırdım.

Ben ibneyim,
Nedenini hatırlamadığım bir olaydan dolayı bir gün babamla kavga ettik, bana kız kardeşlerimin ve annemin yanında ‘evin içinde Zeki Müren gibi dolaşıp durma lan’ demişti. O an bütün dünya başıma yıkıldı sandım. Aynı anda yüz kurşun yesem bu kadar acıtmazdı içimi. Ben sanıyordum ki kimse ne olduğumun farkında değil, sanıyordum ki hareketlerimi kontrol altında tutabiliyorum. Oysa babam hissediyormuş benim ne olduğumu.

Ben ibneyim,
Günler, yıllar geçtikçe ailemin ve akrabalarımın ‘artık evlen’ baskısı nefes aldırmaz olmuştu bana. Herkese bir yalan söylemekten, evlilik bahsi geçince sanki büyük bir suç işlemiş gibi utanarak yüzümün kızarmasından bıktım ve tüm akrabalarımla görüşmeyi kestim.

Ben ibneyim,
Kimseye açılamadım, saklandım, gizlendim, utandım, kaçtım insanlardan ömrüm boyunca.

Ben ibneyim,
İçimde tek ukde kalan şey bir çocuğu sahiplenmek oldu. Bir erkek çocuğu evlatlık edinmek isterdim. Onu sabahlara kadar göğsümde uyutup kokusunu içime çekmek, onun için canımı vermek isterdim.

Ben ibneyim,
Telefonum kaç defa gasp edildi, kaç defa param çalındı hatırlamıyorum. Kaç kere aşık oldum ama karşılığında sevilmedim, kaç aktif genç benden seks karşılığı para istedi, kaçı ne kadar paramı yedi hatırlamıyorum.

Ben ibneyim,
Sevmiyorum sizin iğrenç erkeksi dünyanızı. Sevmiyorum çoğunlukta olmanızı, sevmiyorum. Alışamadım sizin borunuzun öttüğü bu dünyaya.

Ben ibneyim anlıyor musun, ben ibneyim…

hazırlayan: toz pemde degil hayat

HOMOJENOku

İndir

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*