Dizi Dünyasının En Sevilen Eşcinsel Çiftleri

Son yıllarda Amerikan dizi sektöründe yaygınlaşan eşcinsel karakterler sevinçle karşılanırken, aynı zamanda da özgün ve çarpıcı bir şekilde yazılan bu karakterlerin birbirleriyle olan duygusal, seksüel, romantik vb. gibi etkileşimleri de büyük bir merakla izleniyor. Bunun üzerine Twitter’da yapmış olduğumuz “Dizi dünyasında en sevdiğiniz eşcinsel çiftler kimlerdir?” anketine yoğun ilgi gösterildi. Anketin sonucunda ilk 5’te olan çiftler bu yazıda kendilerine yer edindiler. Birbirinden güzel, birbirinden farklı, birbirinden çarpıcı 5 çiftimiz hakkında yazmaya başlayabiliriz. Son olarak da bu çiftlerin yer aldıkları diziler hakkında yazımızda ufak Spoiler’ların olacağını belirterek uyarımızı yapar ve çiftlerimiz hakkında konuşmaya başlayabiliriz.

Hazırlayan: ben sana dayanamam

 

5-“Klaine” (Glee) Kurt – Blaine

Lise Koridorlarında Gezinen Aşk Kuşları

4.sezonda New York sahneleri haricinde sıkılıp yeni karakterlere bir türlü alışamamış olsam da ben büyük bir Gleek’im. Sonuçta bu diziyle beraber birçok şarkının Glee versiyonlarını dinlemeyi tercih eder oldum. Ama eğri oturup doğru konuşalım. Son zamanlarda fazlaca sosyal mesaj vermeye başlamadı mı? Çocuklar Duymasın’ın müzikli Amerikan versiyonu olma yolunda hızla ilerliyor. Bu dizinin orijinal karakterleri var. Bir çoğunu iyi bir şekilde değerlendiremiyor olsa da Kurt istisnalar arasında kendine yer buluyor. Ohio gibi Amerika’nın Yozgat’ı diyebileceğimiz bir yerde kendine has moda anlayışı, davranışı ve hiç kimseyi takmayışıyla Kurt ilk sezondan beri ışıl ışıl parladı. Tek eksiği aşktı, onu da ileriki sezonlarda buldu.

Blaine iyi bir karakter, ama derin değil. Burada iki lise talebesinden bahsediyoruz, ne kadar şehvet olabilir diyeceksiniz biliyorum ama bunlar da gram yok. Sürekli bir romantizm, baş etme ve pembe panjurlu ev modundalar. Liselisiniz siz, çılgın olmalısınız, asi olmalısınız, yapılmayanı yapmalısınız. Kurt tek başına daha asiydi, ne zaman Blaine geldi, duruldu. Glee seksi bir dizi değil, hatta çoğu yeri makara -şarkı kısımları hariç- olan bir yapım. Ama Klaine’in sallanan sandalyelerinde oturup gazete okuyan bir çift gibi görünmesi ı-ıh diyorum. Sorun sen de değil Kurt, Blaine’de. Her ne kadar ben bu çiftte bir tarafı daha çok sevsem de Klaine almış olduğu oylarla anketimizde 5. Sırada yer almayı başardı.

4-“Sterek” (Teen Wolf) Stiles – Derek

Millet İsyanlarda, Bunlar Ne Zaman Çift Olacak?

Klaine için uygun foto aradığımda karşıma hep pembiş pembiş pufuduk çalışmalar çıkmıştı. Sterek için aradığımda ise gayet sert resimlere denk geldim. Bu iki çift arasındaki en büyük fark bu. Tabi asıl büyük fark Sterek’in aslında gerçekten bir çift olmaması! İki karakter de eşcinsel olmamasına rağmen, büyük baskılar sonucu ankete aldım, büyük oylarla da 4. Sıraya yerleşti Sterek. Bu, başarıdır!

İlk 2 sezonda bu diziyi izleyen herkes Stiles ve Derek arasında o açıklanamaz çekimi görmüştür. Bariz bir şekilde alttan alttan insanlara mesajlar veriliyordu. Daha sonra ise senarist bu yoldan nedense vazgeçti, izleyiciler de isyan etti. Benim bu dizideki favori karakterim Derek. Başından çok büyük olaylar geçti, herkes bir ara sırtını döndü, adamı bir sürü kişi sattı ama o hiçbir zaman yılmadı. Ayrıca Stiles da en az Derek kadar sevdiğim bir karakter. Adam TeenWolf’un lokomotifi resmen. Bütün espriler, bütün sempatiklikler ve ortamı yumuşatmalar onda. Çift olurlarsa diziyi bırakır mıyım? Öyle saçma bir şey tabi ki yapmam, yapanlara akıl sağlık dilerim. Ben her zamanki gibi genç kurdumuzun maceralarını izlemeye devam ederim. Eğer Derek ve Stiles ölürse ya da başlarına kötü bir şeyler gelirse gidip o senaristin ağzına sıçalım. Net!

Not: TeenWolf 5. Sezondan itibaren iyice saçmalamaya başlıyor. Bir gençlik dizisinden pek bir şey beklemiyoruz tabi ama bu kadar da olmamalıydı. Zaten şu anda final sezonu olan 6. Sezonu yayınlanıyor. Ekranlara veda etme zamanı geldi.

 

3-“OZ” Keller – Beecher

En Kanlı, En Şehvetli, En Tutkulu İlişki

Bir kere OZ olağanüstü bir dizi. Aranızda izlemeyen varsa çok şey kaybediyor. Emin olun pişman olmayacak, hatta bana teşekkür edeceksiniz. Bir sürü dizi izlemiş ve izlemeye devam eden bir insanım. Hayatım boyunca izlediğim en iyi dizi OZ’dur. Bunu altı çizili bir şekilde belirtmek istiyorum.

Harvard Hukuk mezunu TobiasBeecher maksimum güvenlikli ve en azılı suçluların yattığı OZ’a geldiğinde daha önce hapishaneye adım bile atmamıştı. Bu acımasız 4 duvarla kapalı küçük dünyada daha ilk geceden tecavüze uğrar ve kıçınasvastika dövmesi dağlanır. Aşağılanır, ezilir. Daha sonra balataları atan Beecher, OZ’da evrim geçirecektir. Keller ise diziye 2. sezonda geliyor ve olaylar şenleniyor.

Şunu demem lazım. Bu yakıştırılan çiftler arasında en gelgitli ve kanlı ilişki bunlarınki. Kol kırma, bacak kırma, böğründen bıçaklama, tırnaklarla boğazı kesme, diş dökme, oral seks yaptırırken boyun kırma olan olaylardan sadece bir kaçı… Bu yazdıklarımdan sizi nasıl bir şey beklediğini anlamışsınızdır. Ama aynı zamanda oldukça şehvetli ve tutkulu bir ilişki de var. RyanO’Reily ve Doktor Gloria ile Beecher/Keller arasında gelişen olaylar 6 sezonluk dizinin bütün duygusal ve arzusal kısımlarına doya doya yetiyor. 1997 yılında yayınlanmaya başlayan OZ, yıllar sonra bile popülerliğini koruyor ve Beecher – Keller çifti 3. Sırada yerini alıyor.
Son söz; İzlemelisiniz!

 

2-“How to Get Away With Murder” Connor – Oliver

Herkes Beyaz Atlı Prensi Kendine Aşık Edebilir

Cinayetten nasıl paçayı kurtarırsın temalı dizimiz Shonda Rhimes’ın zekâsını bir kez daha ortaya koyuyor. Viola Davis’in resmen döktürdüğü bu muhteşem ABC dizisinde hem gözümüze hem de gönlümüze hitap eden muhteşem bir karakter var: Connor!

ConnorKeating 5’lisi de denilen ve dizinin başrollerinin içinde yer aldığı grubun üyesi. İlk bölümlerde mahkeme için bir kanıt bulmak amacıyla Oliver isimli hack konusunda bir uzman olan adamla yakınlaşıyorlar. ConnorOliver’ı ilk zamanlar sadece işlerinin halledebilmek için kullanırken zamanla bu sevimli Asyalıya bağlanmaya başlıyor. Dizi de bu sayede daha güzel bir hale dönüşüyor. Connor’ın şehveti, Oliver’ın tatlılığıyla buluşunca bu çiftte denge sağlanıyor ve ortaya harika bir eşcinsel ilişki çıkıyor. Ama her güzel şeyin bir sonu vardır sözüne tutunan How toGetAwayWithMurder, 2. ve şu anda yayınlanan 3. Sezonuyla bu ilişkide gelgitler yaratmayı başarıyor. Connor faktörünün büyük bir artı getirdiği bu çift, anketimizin oylarının büyük bir çoğunluğunu alarak 2. Sıraya oturdu ve kendine bu yazıda yer buldu. Hukuk, macera, gizem ve seks dolu bir dizi izlemek istiyorsunuz HTGAWM tam size göre!

 

1-”Gallavich” (Shameless) Ian – Mickey

İçime İşlemişsin, Ne Yapabilirim ki?

Shameless’ı nasıl deli gibi sevdiğimi beni tanıyanlar iyi bilir. Şu sıralar yayında olan diziler arasında en sevdiğim dizidir. Gallagher ailesinin başından geçen birbirinden ilginç ve komik maceraların anlatıldığı bu dizi hakkında saatlerce konuşabilirim, diziye baştan aşağı defalarca izleyebilirim. Herkes ama herkes izlemeli. Dizi izlemekten bu denli zevk alıyor olmanıza şaşıracaksınız. Çünkü Shameless bir diziden daha fazlası.

Ian ve Mickey’den bahsetmeden olmaz. Çünkü son zamanlarda Glee karakterleri ve Sterek ile beraber en çok sahiplenilen çift bu ikisi. Gallavich bu ilişkiden, bir çiftten çok daha fazlası. Adeta bir yaşam tarzı. Özellikle Mickey karakteri birçok Tumblr kızını ve erkeğini kendine çekiyor. Ian kendinden emin biri, Mickey ise mahallenin serseri delikanlısı. Bir şekilde yatıyorlar ve daha sonrasında seks odaklı bir ilişkileri oluyor. Sezonlar ilerledikçe bu ilişkinin nasıl geliştiğini, nasıl elimizde büyüğünü göreceksiniz. Mickey karakterini anlatmaya kelimeler yetmez. Serseri, homofobik, hırsız, sadece sekse odaklı bir genç iken dönüşmüş olduğu muhteşem varlığa gıpta ile bakıyoruz. Dizi dünyasında en sevdiğim gay karakter dersem kesinlikle abartmış olmam. İzleyenler biliyordur, izlemeyenler ise çok şey kaybediyor. Anketimizin en popüler çifti olup zirveye yerleşen Gallavich kesinlikle son dönemlerin en popüler eşcinsel çifti.

Son olarakAnkette ilk 5’te yer alamayan ama listemizde yer alan diğer eşcinsel çiftlerden bahsetmezsek ayıp etmiş oluruz. Onların isimlerini yazıp yer aldıkları dizilere de bir bakmanızı tavsiye ediyorum.

 

Mitchell – Cam (Modern Family)

Brian – Justin (Queer as Folk)

Shane- Duke (Faking it)

Zero -Jude (Hit the Floor)

Lito -Hernando (Sense8)

Patrick – Kevin (Looking)

 

7. SAYI

HOMOJENOku

İndir