Eşcinsel aşkın çizgi hali: Totally Captivated

TÜR: Romans, Komedi, Dram, Aksiyon, Shounen Ai, Yaoi, BoyxBoy
MANGAKA: Yoo Hajin
BÖLÜM: 49
TARİH: 2007

ben sana dayanamam

Konusu: Ewon Jung, kıt kanaat geçindiği halde, kendi halinde başarılı bir üniversite öğrencisidir. Fakat kendisinin de farkında olduğu gibi merakı başına büyük işler açmaktadır. Eski sevgilisi Jiho’nun garezi yüzünden kendini ücret almadığı halde mafyanın ayak işlerini yaparken bulur. Patronu ve Jiho’nun yeni sevgilisi olan ve görünüşüyle film yıldızlarına bile taş çıkartan Mookyul Eun, başlangıçta Ewon’a cehennem azabı yaşatsa da, birdenbire ona yakın bir ilgi göstermeye başlar.

Manga ve animenin ana vatanı olan Japonya gey temalı işlerde büyük işler çıkarsa da, son yıllarda bu konuda Güney Kore de büyük ataklara imza attı. Yukarıda konusunu okuduğunuz Totally Captivated Güney Kore’de en sevilen gay manhwa (manganın Korece’si) unvanına sahip. 49 bölümden oluşan manhwanın her bir bölümü aksiyon ve romantizm dolu.

Karakterlere gelecek olursak:

Ewon Jung: Manhwamızın iki ana karakterinden biri. Sevgilisi Jiho’yla kötü bir şekilde ayrıldıktan sonra Jiho’nun kendisine olan siniri sonucunda kendisini bir kredi kuruluşunda bedavaya çalışırken buluyor. Geçmişte annesinin ölüme terk etmesi sonucu, ölümden şans eseri kurtulur ve kendisini derslerine verip iyi bir üniversiteye girer. Mafyamız Mookyul Eun ilk başta soğuk davransa da daha sonra yakınlaşırlar ve sonunda çıkmaya başlarlar ancak olaylar peşlerini bırakmaz. Kendisini sürekli başı beladayken gerçekleştirdiği komik kaçışlarıyla göreceğiz.

Mookyul Eun: Manhwamızın diğer ana karakteri. Kendisi bir kredi kuruluşunu patronu. Kısaca mafya da diyebiliriz. Ancak kendisine ve adamlarına mafya denilmesinden hoşlanmıyor ve haksızlığa gelemiyor. Mafyamız çok da iyi dövüşüyor. Ayrıca adamlarına ve onların ailelerine çok önem veriyor. Ewon’un ofisinde çalışmaya başlamasıyla ondan hoşlanıyor. Mookyul’un en büyük özelliği ise istediği bir şeye eninde sonunda sahip olması.

Totally Captivated’ın bu kadar sevilmesinin nedeni karakterlerinin çok iyi işlenmiş olması. Ewon’un anaç, saf, iyilik dolu halleri ile Mookyul’un sert, karizmatik ve oldukça seksi davranışları sizi eserin içine sürüklüyor. Manhwanın içerisinde oldukça erotik sahneler de bulunuyor. Mookyul oldukça azgın bir erkek olduğu için Ewon’u gördüğü her yerde ona sahip olmak istiyor. Başları beladan kurtulmayan karakterlerimiz yalnız kalınca romantik moda geçiş yapıyorlar. Mookyul oldukça sert sevişen ve hiç doymayan bir erkek. Bu yüzden bölüm sonlarında gece başlayan seks sahneleri ancak sabahın ilk ışıklarında bitiyor.

Manhwa hakkında kısa kısa notlar:
• 2007 yılında çıkan seri, Güney Kore hükümeti tarafından bir kere yasaklanmak istendi. Ancak toplanan 50.000 küsur imza sonrasında bu karardan vazgeçildi.

• 2008 – 2009 yılları arasında Seul’deki Cadılar Bayramı etkinliklerinde en çok giyilen kıyafetlerden ikisi Mookyul ve Ewon’du.

• Serinin mangakası Yoo Hajin Totally Captivated sayesinde 14 ödül kazandı.

• Mookyul karakteri üzerinden fanfiction sitelerinde bir sürü hikâye yazıldı.

• Mookyul’un Ewon’u kıskanması bir önceki sayıda yazdığım Junjou Romantica’daki Usami’nin Misaki’yi kıskanmasında daha farklı, daha aşırı. Mookyul ara ara Ewon’a onu eve kilitleyeceğini, kafese atacağını, kimseye göstermeyeceğini, sadece kendisinin ömür boyu seveceğini söyleyen bir karakter. Oldukça uç noktalarda yaşadığı zamanlar olabiliyor.

• Mookyul’un tabiri caizse taş gibi olması, sürekli son model giysiler giymesi, çok iyi dövüşmesi, cinsel performansının üst düzey olması gibi etkenler de manhwayı okurken hayal kurmanıza sebep oluyor.

• Seride aksiyon ve romantizm üzerinden gitse de ileriki bölümlerde oldukça hüzünlü sahneler de bulunuyor. Mangaka bu kısımları çok güzel işlemiş. Okurken siz de Mookyul ile üzülüyor, Ewon ile teselli buluyorsunuz.

Ne şekilse olursa olsun gey camiasına bir hediyedir Totally Captiated. Okurken herkes kendinden bir şeyler bulabilir, keşke Mookyul gibi bir sevgilim olsa diyebilir, Ewon’un pozitifliğine hayran kalabilir ve kalabalık Seul caddelerinden mafya atışmalarına konuk olabilirsiniz. Totally Captivated bir manhwadan gereken her şeyi bize fazlasıyla sunuyor.

Seriyi Heterophobia Fansub’tan Türkçe olarak okuyabilirsiniz: http://goo.gl/4gG9UO

2. SAYI
HOMOJEN
Okumak İçin Tıklayın!
İndirmek İçin Tıklayın!